رویدادهای داخلی

سه نفر در پیوند به تجاوز بر یک دختر هشت‌ساله در هند به حبس ابد محکوم شدند

محکمه‌ای در هند شش نفر را به اتهام تجاوز گروهی بر یک دختر هشت‌ساله مسلمان در منطقه کشمیر هند، مجرم شناخته است.

بی‌بی‌سی فارسی گزارش کرده است که سه نفر از مجرمان به حبس ابد محکوم شده‌اند. هم‌چنین سه نفر دیگر از مجرمان که نیروی پولیس بودند، نیز به جرم از بین بردن شواهد هر‌کدام به پنج سال زندان محکوم شده‌اند.

به نقل از منبع، جسد این دختر روز ۱۷ جنوری سال گذشته میلادی در جنگل‌های اطراف شهر کتهوا پیدا شد. این شهر که در منطقه کشمیر هند واقع شده، پایگاه طایفه‌ای از مسلمانان عشایر است. در آن زمان اعلام شد که هشت نفر در رابطه به این تجاوز گروهی، بازداشت شده‌اند.

مردان بازداشت شده از جمله یک مقام دولتی سابق بازنشسته، چهار پولیس و پسری نوجوان، همه‌گی بخشی از جامعه هندوهای این منطقه هستند که با مسلمانان کتهوا بر سر مالکیت اراضی منطقه اختلاف دارند.

براساس گزارش‌های مخابره شده از هند، از هشت نفری که متهم به تجاوز بودند، شش نفر مجرم شناخته شده‌اند، یک نفر تبرئه شده و یک نفر هم زیر سن قانونی است که گفته شده در محکمه ویژه این افراد، محاکمه می‌شود.

اخبار مربوط به این تجاوز گروهی و قتل هنگامی در سراسر هند تنش آفرید که یکی از گروه‌های دست راستی هندوها به بازداشت ۸ نفر هندو اعتراض کرد.

تنش‌ها به ویژه پس از آن بالا گرفت که دو نفر از مقام‌های دولتی عضو حزب بهاراتیا جانتا (بی‌جی‌پی) در تظاهرات اعتراضی به بازداشت مردان هندو شرکت کردند.

پس از آن بود که در نقاط مختلف هند دو هشتگ تحت عناوین #کتهوا به بحث‌ها در فضای مجازی دامن زد، روز پنجشنبه به یکی از داغ‌ترین مباحث در هند بدل شد.

برخی حتی در توییتر، قتل این دختر هشت‌ساله را با قتل زن ۲۳ ساله‌ای در دهلی مقایسه کرده‌اند که رسیده‌گی به آن به تغییر و اصلاحات قوانین مجازات متجاوزان جنسی منجر شد.

مسلمانان عشایر کتهوا معمولاً با چادرها و احشام خود ییلاق می‌کنند و در حالی که زمستان‌ها با عبور از هیمالیا به دره جامو می‌روند، با فرارسیدن بهار به کشمیر باز می‌گردند.

این عشایر مسلمان در هنگام کوچ به جامو از مراتع و جنگل‌های آن‌جا برای چراندن احشام و ارتزاق روزانه استفاده می‌کنند و این موضوع در چند سال اخیر سرمنشأ تنش‌ها میان آن‌ها و اکثریت هندوها در جامو شده است.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن