رویدادهای داخلی

تأکید اشرف غنی و زلمی‌ خلیل‌زاد بر آغاز هرچه زودتر گفت‌وگوهای بین‌الافغانی

افغان رادیو، کابل: زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان که در ادامه هشتمین دور سفرهای خود به کابل آمده است، شام روز یک‌شنبه، نزدهم جوزا با رییس جمهور غنی دیدار و گفت‌وگو کرد. ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که گفت‌وگوهای رییس جمهور غنی و خلیل‌زاد بر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی متمرکز بوده است.

به نقل از خبرنامه، دو طرف در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری انجام شده است بر آغاز هرچه زودتر گفت‌وگوهای بین‌الافغانی تأکید کرده‌اند.

در همین حال، زلمی خلیل‌زاد نیز در توییتی نوشته است که در دیدارش با رییس جمهور غنی توافق شده است که آماده‌گی برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در حال حاضر ضروری است. به گفته‌ی خلیل‌زاد، در این نشست روی تقویت اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای نیز بحث صورت گرفته است. او همزمان با ورودش به کابل در یک توییت دیگر نوشت که صلح وارد مرحله تازه‌ای شده است و افغان‌ها باید در روند صلح سهم بیش‌تر بگیرند.

از جانب دیگر، ارگ ریاست جمهوری گفته است که در دیدار رییس جمهور با خلیل‌زاد، از نقش آلمان در خصوص گفت‌وگوهای بین‌الافغانی ابراز خرسندی شده است. این در حالی است که اخیراً آلمان برای میزبانی از گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی اعلام آماده‌گی کرده است. هفته گذشته آلمان میزبان نشست گروه مشترک امریکا و اروپا بود. اشتراک‌کننده‌گان این نشست که زلمی خلیل‌زاد نیز در جمع آن‌ها بود، بر آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح تأکید کردند. هم‌چنین در این نشست روی میزبانی آلمان از مذاکرات بین‌الافغانی بحث شده بود.

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن