رویدادهای داخلی

کرام‌الدین کریم ۸۰ میلیون افغانی جریمه و محروم دایمی فوتبال شد

افغان رادیو، کابل: فدراسیون بین‌المللی فوتبال، کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را از فعالیت در بخش فوتبال به صورت دایمی منع کرده است. افزون بر آن آقای کریم از سوی این فدراسیون، یک میلیون فرانک سوئیس معادل ۸۰ میلیون افغانی نیز جریمه شده است.

براساس خبرنامه‌ای که از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال روز شنبه، هژدهم جوزا نشر شد، کمیته اخلاقی این فدراسیون کرام‌الدین کریم را در پیوند به اتهام سوءاستفاده و آزار و اذیت جنسی زنان فوتبالیست گناه‌کار شناخته است. به نقل از خبرنامه، این نتیجه‌گیری پس از بررسی شکایت پنج  فوتبالیست زن گرفته شده است. بر اساس نتیجه‌گیری، آقای کریم در جریان کارش در فدراسیون فوتبال افغانستان در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ برخی از زنان عضو تیم ملی فوتبال را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال پیش از این کرام‌الدین کریم را به صورت موقت از فعالیت در بخش فوتبال منع کرده بود.

پس از رسانه‌ای شدن اتهام‌های آزار و اذیت جنسی زنان در فدراسیون فوتبال افغانستان، لوی‌سارنوالی یک هیأت را بررسی این اتهام‌ها گماشت. این هیأت در نخستین اقدام خود وظایف کرام‌الدین کریم و چهار عضو و کارمند فدراسیون فوتبال را تعلیق و این افراد را ممنوع‌الخروج اعلام کرد. لوی‌سارنوالی چندی پیش اعلام کرد که هیأت تحقیق این اداره بررسی‌های خود را در افغانستان تکمیل کرده است و برای انجام تحقیقات بیش‌تر به چند کشور اروپایی رفته است. لوی‌سارنوالی تاکنون نتیجه بررسی‌های خود را در این مورد اعلام نکرده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا