رویدادهای داخلی

وزارت داخله: در ۲۳ حمله طالبان در روزهای عید ۳۰ نفر کشته شدند

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که در نتیجه ۲۳ حمله گروه طالبان در روزهای عید ۳۰ نفر کشته شده‌اند که شامل نظامیان و غیرنظامیان می‌شوند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، روز جمعه، هفدهم جوزا در صفحه رسمی توییتر خود نوشته است که ۱۶ نفر دیگر نیز در نتیجه حمله گروه طالبان در روزهای عید زخم برداشته‌اند.

به گفته رحیمی، در نتیجه انفجار ماین‌های هدایت‌پذیر از راه دور و حمله مستقیم گروه طالبان ۱۱ غیرنظامی در ولایت‌های لوگر، هلمند، بغلان و کاپیسا کشته شده‌اند و ۷ غیرنظامی دیگر  نیز زخم برداشته‌اند. هم‌چنان ۱۹ نیروی امنیتی در پی حمله گروه طالبان کشته شده‌اند و ۹ تن دیگر زخم برداشته‌اند. نصرت رحیمی در مورد تلفات گروه طالبان در روزهای عید جزییات نداده است. 

در همین حال، نصرت رحمیی می‌گوید که از ۷۰ حمله گروه طالبان در سراسر کشور جلوگیری شده است. به گفته او، از این میان ۳۵ حمله تنها برای شهر کابل برنامه‌ریزی شده بود.

سخنگوی وزارت امور داخله در ادامه نوشته است که نیروهای امنیت ملی در روز دوم عید (چهاشنبه، ۱۵ جوزا) یک موتر بمب‌گذاری شده را در شهر کابل کشف و خنثا کرده‌اند. هم‌چنان نیروهای پولیس نیز از انفجار شش حلقه ماین در این شهر جلوگیری کرده‌اند.

این در حالی است که گروه طالبان مدعی است که در جریان روزهای عید بر مواضع نیروهای دولتی حمله نکرده است.

سه روز عید در فضای نستباً آرام در کابل و دیگر ولایت‌های کشور سپری شد. در این مدت، نیروهای امنیتی در حالت آماده‌باش و «احضارت درجه یک» در سراسر کشور قرار داشتند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا