رویدادهای داخلی

رییس ستاد ارتش: عملیات بازپس‌گیری ساحات زیر کنترل طالبان ادامه می‌یابد

افغان رادیو، کابل: بسم‌الله وزیری، رییس ستاد ارتش، می‌گوید که عملیات بازپس‌گیری ولسوالی‌ها و ساحات زیر کنترل گروه طالبان ادامه خواهد یافت و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور براساس برنامه، تمام ساحات زیر کنترل این گروه را پس خواهند گرفت.

آقای وزیری که روز جمعه، هفدهم جوزا در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از چند ماه به این سو حملات تهاجمی خود را بر مواضع گروه طالبان آغاز کرده‌اند و به صورت تدریجی حتا «یک بلست» از ساحاتی که در کنترل گروه طالبان قرار دارد را نیز از نزد این گروه بازپس خواهند گرفت. او گفت که بر اساس وعده اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی که گفته بود «سر می‌زنیم و سنگر می‌گیریم » نیروهای امنیتی و دفاعی به حملات تهاجمی و تعرضی‌شان بر مواضع گروه طالبان ادامه خواهند یافت. اسدالله خالد چندی پیش زمانی که به حیث سرپرست وزارت دفاع ملی معرفی شد، اعلام کرد که نیروهای دفاعی شعار «سر می‌دهیم و سنگر نمی‌دهیم» را به شعار «سر می‌زنیم و سنگر می‌گیریم» تبدیل و حملات‌ تهاجمی‌شان را آغاز خواهد کرد.  

بسم‌الله وزیری هم‌چنان گفت که برنامه یک ساله برای آزادسازی مناطق و ولسوالی‌ها از چنگ مخالفان مسلح دولت تهیه شده است و بر اساس همین برنامه عملیات بازپس‌گیری ساحات و تأمین امنیت آن به پیش برده می‌شود. رییس ستاد ارتش تصریح کرد که گروه طالبان توانایی رزمیدن مستقیم با نیروهای دفاعی کشور را ندارد. او از گروه طالبان خواست که به جای انجام حمله‌های انتحاری بر مساجد و اهداف غیرنظامی با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به صورت مستقیم وارد نبرد شود.

به گفته وزیری، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در چند ماه گذشته دست‌آوردهای خوبی در بخش تأمین امنیت شاهراه‌ها، بازپس‌گیری مناطق و آزادسازی زندانیان از نزد گروه طالبان داشته‌اند. او به بازپس‌گیری ولسوالی خواجه عمری غزنی و آزدسازی حدود ۸۰ زندانی از یک زندان گروه طالبان در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب اشاره کرد. نیروهای امنیتی و دفاعی کشور صبح روز  جمعه کنترل ولسوالی خواجه عمری را به دست گرفتند. این ولسوالی از یک سال به این سو در کنترل جنگ‌جویان گروه طالبان قرار داشت. بسم‌الله وزیری گفت که در جریان عملیات بازپس‌گیری ولسوالی خواجه عمری به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور آسیبی نرسیده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا