رویدادهای داخلی

در سه روز عید ۲۰ حادثه مرگ‌بار ترافیکی در غزنی رخ داده است

افغان رادیو، کابل: در نتیجه حدود ۲۰ رویداد ترافیکی در سه روز عید فطر در ولایت غزنی ۲۶ نفر کشته و زخمی شده‌اند. در میان قربانیان کودکان و زنان نیز شامل‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی روز جمعه، هفدهم جوزا با نشر خبرنامه‌ای گفته است که دو نفر به شمول یک دختر خردسال و یک پسر ۱۲ ساله در نتیجه وقوع رویدادهای ترافیکی کشته شده‌اند. هم‌چنان در میان ۲۴ زخمی این رویدادها هفت کودک و دو زن شامل‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی، رعایت نشدن قوانین ترافیکی و بی‌احتیاطی راننده‌گان را از عوامل رویدادهای پرشمار ترافیکی در غزنی بر شمرده است.

حوادث ترافیکی از رویدادهای مرگ‌بار به شمار می‌رود. دلایل عمده وقوع این حوادث، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. جاده‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌گونه حوادث در کشور است. در روزهای عید به دلیل ترافیک و ازدحام سنگین امکان وقوع رویدادهای ترافیکی بیش‌تر است.

سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در نتیجه وقوع رویدادهای ترافیکی زخمی می‌شوند و نیز جان‌های شان را از دست می‌دهند.

پیش‌تر وزارت صحت عامه اعلام کرد، شمار کسانی که در جریان سال ۲۰۱۸ میلادی در نتیجه رویدادهای ترافیکی زخم برداشته‌اند ۱۲ برابر بیش‌تر از شمار کسانی‌اند که در جریان این سال در رویدادهای انتحاری و انفجاری زخمی شده‌اند.

بر اساس آمارهای این وزارت، در سال ۲۰۱۸ شمار کسانی که در اثر حوادث ترافیکی در سراسر کشور مجروح و مصدوم شده‌اند و به شفاخانه‌ها مراجعه کرده‌اند، ۵۲ هزار و ۶۵۷ نفر بوده‌اند. به همین ترتیب در نتیجه رویدادهای انفجاری و انتحاری در جریان همین سال در سراسر کشور، ۴ هزار و ۵۵۵ نفر مجروح به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا