رویدادهای داخلی

طراح حمله بر پاسگاه پولیس در دوغ‌آباد کابل کشته شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که طراح «حمله تروریستی» بر پاسگاه دوغ‌آباد از مربوطات ناحیه هفتم شهر کابل در یک عملیات نیروهای امنیتی در میدان‌وردک کشته شده است.

جنگ‌جویان گروه طالبان حدود ۱۵ روز پیش، شام‌ یک‌شنبه ۲۹ ثور،  بر یک پاسگاه پولیس در منطقه دوغ‌آباد شهر کابل حمله کردند. در این حمله سه نیروی پولیس کشته و سه پولیس دیگر زخمی شدند. حمله طالبان هنگامی انجام شد که نیروهای امنیتی مستقر در این پاسگاه مصروف گشت‌زنی، گزاردن نماز و صرف افطاری بودند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله روز دوشنبه چهاردهم جوزا در یک نشست خبری گفت که طراح حمله بر پاسگاه پولیس در منطقه دوغ‌آباد چهار روز پیش در ولایت میدان‌وردک کشته شد. او از طراح این حمله به نام قاری شفیق یاد کرد که در نتیجه یک عملیات نیروهای امنیتی در ولایت میدان‌وردک همراه با ۶۱ عضو دیگر گروه طالبان کشته شده است. سخنگوی وزارت امور داخله تأکید کرد که هیچ گونه حمله گروه طالبان بی‌پاسخ نمی‌ماند.

از جانب دیگر، نصرت رحیمی گفت که نیروهای امنیتی و مأموریت حمایت قاطع در جریان ۱۰ روز گذشته ۸۲ عملیات مشترک و ویژه را اجرا کرده‌اند. به گفته رحیمی، در نتیجه این عملیات‌ها ۵۰۱ طالب کشته، ۱۸۸ طالب دیگر زخمی شده‌اند. هم‌چنان ۷۳ عضو گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. رحیمی گفت که در میان کشته‌گان ۱۸ قوماندان و ولسوالی نام‌نهاد گروه طالبان نیز شامل‌اند. با این حال گروه طالبان در پیامی به این ادعای رحیمی واکنش نشان داده و آن را بی‌اساس خوانده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا