رویدادهای داخلی

دو تن در پی جاری شدن سیل در سمنگان جان باختند

افغان رادیو، کابل: بارش باران و جاری شدن سیل در ولایت سمنگان تلفات جانی و زیان‌های مالی به باشنده‌گان این ولایت وارد کرده است. بر اساس معلومات اداره محلی یک زن و یک پسر جوان در این سیل‌ها جان باخته‌اند و بیش از ۴۰۰ خانه نیز ویران شده است.

محمدصدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان به روزنامه افغان رادیو  گفت که پس از چاشت روز یک‌شنبه (۱۲ جوزا) به دنبال بارش شدید باران در شهر ایبک، مرکز ولایت سمنگان و ولسوالی‌های این ولایت، سیل مدهشی جاری شد که بر اساس بررسی‌های ابتدایی، سبب تخریب ۴۰۰ خانه مسکونی و زمین‌های زراعتی شده است. به گفته او، ولسوالی‌های دره‌صوف بالا، خرم و سارباغ و حضرت سلطان از این سیل‌ها به شدت متضرر شده است.

سخنگوی والی سمنگان گفت که سیل بیش‌تر در شهر ایبک، مرکز ولایت سمنگان آسیب رسانده است. کارته سبز، کارته مامورین، خواجه محمدولی و آیینه‌چه در شهر ایبک از ساحاتی است در سیل روز یک‌شنبه بیش‌ترین آسیب را دیده است.

محمدصدیق عزیزی میزان زیان‌های وارد شده به مردم را «هنگفت» و «شدید» توصیف کرد و گفت صدها خانواده‌ها آواره شده‌اند. به گفته او اداره محلی در تلاش کمک‌رسانی به آسیب‌دیده‌گان است.

بر اساس معلومات اداره محلی، میزان تلفات و زیان‌های وارد شده به مردم ابتدایی است و ممکن در رقم آن تغییرات بیاید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا