رویدادهای داخلی

 حمله بر کارمندان کمیسیون اصلاحات اداری ۵ کشته برجا گذاشت

افغان رادیو، کابل: در پی انفجار یک ماین جاسازی شده در موتر نوع کاستر کارمندان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی ۵ کشته و ۱۰ زخمی به شفاخانه انتقال یافته‌اند.  

وحیدالله مایار، سخنگوی وزرات صحت عامه، به روزنامه افغان رادیو گفت که این آمارها ابتدایی است. 

این انفجار حوالی ساعت ۱:۳۰ پس از چاشت امروز دوشنبه (۱۳ جوزا)  در جاده دارالامان شهر کابل رخ داده است؛ هنگامی که مامورین کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در حال ترک وظیفه بوده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفته است که این انفجار ناشی از یک ماین مقناطیسی جاسازی شده در یک موتر حامل کارمندان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی بوده است.

این انفجار در حالی صورت گرفت که روز گذشته نیز شهر کابل شاهد چهار انفجار بود. سه انفجاری که پیش از چاشت روز یک‌شنبه دوازدهم جوزا در ناحیه پنجم  شهر کابل به وقوع پیوست جان دو نفر را گرفت و ۲۴ نفر دیگر را نیز زخمی کرد. یکی از این انفجارها نیز ناشی از ماین جاسازی شده بر موتر حامل دانشجویان بود. هم‌چنان نزدیکی‌های شامل روز گذشته انفجار چهارمی در ناحیه ششم شهر کابل به وقوع پیوست که در نتیجه آن سه نفر زخم برداشتند. این انفجار یک موتر مربوط کمیسیون مستقل انتخابات را هدف قرار داده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا