رویدادهای داخلی

۱۰۰ عضو قطعه سرخ طالبان در غزنی کشته شدند

افغان رادیو، کابل: ۱۰۰ عضو قطعه سرخ گروه طالبان در ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی افغان و حمله‌های هوایی نیروهای مأموریت حمایت قاطع کشته شده‌‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به روزنامه افغان رادیو گفت که این جنگ‌جویان گروه طالبان برنامه حمله بر سه پاسگاه‌ نیروهای امنیتی در ساحات «عبدالله‌گل»، «لیونی‌بازار» و «ملوک» از مربوطات ولسوالی قره‌باغ را داشتند که با کمین نیروهای امنیتی روبه‌رو شدند. این رویداد جمعه‌شب گذشته به وقوع پیوسته است.

او افزود که گزارش حمله گروه طالبان بر این پاسگاه‌ها به نیروهای امنیتی رسیده بود و این نیروها نیز در برابر قطعه سرخ گروه طالبان کمین گرفتند. نوری توضیح داد که نیروهای مأموریت حمایت قاطع نیز برای اجرای حمله‌های هوایی در حالت آماده‌باش بودند به این ترتیب از حمله قطعات سرخ گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی جلوگیری شد. به گفته او، در نتیجه درگیری و ضربات هوایی ۱۰۷ نفر از اعضای گروه طالبان کشته شدند که شامل یک گروه ۱۰۰ نفری قطعه سرخ گروه طالبان می‌شود.

عارف نوری هم‌چنان گفت که در میان کشته‌گان چهار قوماندان برجسته گروه طالبان به نام‌های حاجی اسد، عتیق‌الله مشهور به ابودجانه، ملا خلیل مشور به ملاشریف و ملاعمر نیز شامل‌اند. او از حاجی اسد به عنوان مسوول نظامی طالبان برای ولسوالی آب‌بند ولایت غزنی یاد کرد.

در نتیجه این درگیری به نیروهای امنیتی نیز تلفات وارد شده است. سخنگوی والی غزنی گفت که هفت نیروی امنیتی در این درگیری‌ کشته و دو نیروی دیگر زخم برداشته‌اند.

غزنی در جنوب، یکی از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا