رویدادهای داخلی

یک مقام ایران: به هواپیماهای ما در خارج سوخت نمی‌دهند

یک مقام ایرانی اعلام کرده است که برخی از فرودگاه‌های بین‌المللی به هواپیماهای این کشور سوخت نمی‌دهند.

مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی ایران، روز شنبه ۱۱ جوزا به خبرگزاری ایرنا گفته است، مشکلاتی که در سیستم سوخت‌رسانی به پروازهای ایرانی در برخی از فرودگاه‌های بین‌المللی به وجود آمده بود، هم‌چنان ادامه دارد.

این مقام مسوول گفته است که این موضوع با دبیرکل و رییس شورای «ایکائو» نیز مطرح شده است. ایکائو یک سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی است که زیر چتر سازمان ملل متحد فعالیت می‌کند و ماموریت آن «هم‌آهنگ‌سازی معیارهای بین‌المللی پروازی و مدیریت خطوط هوایی در سطح جهان است».

به گزارش بخش فارسی صدای امریکا، در پی برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران از سوی امریکا، برخی از کشورها پروازهای خود به ایران را متوقف کرده‌اند. رویترز نیز در پارسال گزارش داده بود که برخی هواپیماهای ایرانی در فرودگاه استانبول اجازه سوخت‌گیری پیدا نکردند.

امریکا، ایران را به بی‌ثبات‌سازی خاورمیانه و هم‌چنین حمایت از گروه‌های تروریستی متهم می‌کند. دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، در ثور پارسال اعلام کرد که توافق اتمی با ایران معیوب است و به همین دلیل واشنگتن از آن خارج می‌شود. او به دنبال آن، فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌های ایران را که از سه سال پیش توسط باراک اوباما معلق شده بود، امضا کرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا