رویدادهای داخلی

سه انفجار در ناحیه پنجم شهر کابل ۱ کشته و ۱۷ زخمی برجا گذاشت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه سه انفجار در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل ۱ نفر کشته و ۱۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند. این انفجارها صبح روز یک‌شنبه دوازدهم جوزا به وقوع پیوسته است.  

به گفته نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، کسی که در انفجار نخست جان باخته است، باشنده محل بود. زخمیان این رویداد شامل ۱ خبرنگار، ۱۱ غیرنظامی و ۵ نیروی امنیتی هستند.

انفجار نخست حوالی ساعت ۷:۵۰ صبح روز یک‌شنبه یک موتر نوع کاستر حامل دانشجویان دانشگاه تعلیم و تربیه برهان‌الدین ربانی را هدف قرار داد. به گفته نصرت رحیمی، این انفجار ناشی از یک ماین مقناطیسی بود که در نتیجه آن یک باشنده محل جان باخت و ده نفر دیگر به شمول یک خبرنگار زخم برداشتند.

سخنگوی وزارت امور داخله هم‌چنان گفته است که حدود ۲۰ دقیقه بعد از انفجار اولی دو انفجار دیگر نیز در ساحه رخ داده است که در این انفجارها ۷ غیرنظامی و ۵ نیروی امنیتی زخم برداشته‌اند.

شهر کابل در جریان ماه رمضان شاهد چندین انفجار بوده است. در جریان دست‌کم چهار روز گذشته این سومین انفجاری است که در کابل به وقوع می‌پیوندد. روز پنج‌شنبه هفته گذشته یک حمله انتحاری در برابر دانشگاه نظامی مارشال فهیم واقع در ناحیه پنجم شهر کابل جان ۶ نفر را گرفت و ۱۷ نفر دیگر را زخمی کرد. یک روز بعد از آن در حمله موتر بمب‌گذاری بر کاروان نیروهای خارجی در ناحیه نهم شهر کابل، چهار غیرنظامی کشته شدند. این حمله ۷ نفر دیگر به شمول ۴ سرباز خارجی را نیز زخمی کرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا