رویدادهای داخلی

چهار قوماندان طالبان در پکتیا کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در نتیجه حمله‌های هوایی و درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولایت پکتیا چهار فرمانده و چهار جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی پکتیا در خبرنامه‌ای که روز جمعه دهم جوزا نشر شد، گفته است در میان کشته‌گان فرماندهان قطعات سرخ و هم‌چنان اعضای پاکستانی گروه طالبان نیز شامل‌اند. گفته شده است که در این درگیری ۱۷ عضو دیگر گروه طالبان زخم برداشته‌اند.

خبرنامه افزوده است که حمله‌های هوایی و درگیری در مربوطات ولسوالی‌های احمدخیل و سیدکرم ولایت پکتیا به وقوع پیوسته است.

به نقل از خبرنامه، در نتیجه حمله‌های هوایی نیروهای مشترک در مربوطات ولسوالی سیدکرم چهار عضو گروه طالبان کشته و چهار عضو دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

هم‌چنان در نتیجه درگیری‌ای که میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی احمدخیل ولایت پکتیا به وقوع پیوسته است. چهار عضو گروه طالبان به شمول سه فرمانده این گروه کشته شده‌اند. در این درگیری ۱۳ عضو گروه طالبان نیز زخم برداشته‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی پکتیا گفته است که در میان کشته‌گان و زخمیان مسوولان قطعه سرخ و شهروندان پاکستانی عضو گروه طالبان شامل‌اند. به نقل از خبرنامه این درگیری ناوقت پنج‌شنبه‌شب زمانی به وقوع پیوست که گروه طالبان همراه با اعضای پاکستانی خود بر ولسوال احمدخیل حمله کرد که با ضدحمله نیروهای امنیتی روبه‌رو شد و درگیری آغاز گردید.

دفتر مطبوعاتی والی پکتیا هم‌چنان گفته است که در این درگیری‌ها به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

بر اساس معلومات منابع محلی، سه روز پیش نیز در نتیجه حمله‌های هوایی و زمینی نیروهای امنیتی بر مواضع گروه طالبان به شمول ۱۹ پاکستانی ۲۷ جنگ‌جوی این گروه در ولایت پکتیا کشته شدند. این درگیری در ولسوالی جانی‌خیل این ولایت صورت گرفته است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا