رویدادهای داخلی

دو نفر به اتهام همکاری با طالبان از ولسوالی شکردره کابل بازداشت شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که نیروهای قطعات خاص پولیس طی یک عملیات دو نفر را به اتهام انجام کارهای «هراس‌افکنانه» و همکاری با طالبان از مربوطات ولسوالی شکردره ولایت کابل بازداشت کرده‌اند.

این وزارت در خبرنامه‌ای که روز جمعه دهم جوزا نشر شد، گفته است که عملیات برای بازداشت این افراد پنج‌شنبه‌شب گذشته اجرا شده است.

به نقل از خبرنامه، افراد بازداشت شده‌ به قاچاق مواد مخدر نیز مظنون هستند. از نزد این افراد سلاح و تجهیزات نظامی به دست نیروهای پولیس افتاده است.

هفته گذشته وزارت امور داخله از بازداشت یک مشاور پیشین مجلس سنا به اتهام حمایت از گروه‌های تروریستی خبر داده بود. این مشاور پیشین مجس سنا با سندهای جعلی و کارت شناسایی پاکستانی از کابل بازداشت شد.

این در حالی است که در این اواخر وضعیت امنیتی در شهر کابل برای باشنده‌گان این شهر رضایت‌بخش نبوده است. همین امروز گروه طالبان با یک موتر بمب‌گذاری شده بر کاروان نیروهای خارجی در مربوطات ناحیه نهم شهر کابل حمله کردند. در نتیجه این حمله ۴ غیر نظامی کشته و ۷ نفر دیگر به شمول ۴ سرباز خارجی در این رویداد زخم برداشتند.

شهر کابل روز گذشته نیز شاهد یک حمله انتحاری بود. در این حمله که در برابر دانشگاه نظامی مارشال فهیم در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل انجام شد، شش نفر کشته شدند و دست‌کم شانزده نفر دیگر زخم برداشتند.

حمله روز پنج‌شنبه درست هنگامی رخ داد که محصلین در حال ترک این دانشگاه نظامی بودند.

یکی از دلایلی که برای افزایش حمله‌های طالبان در کابل پایتخت مطرح می‌شود، همکاری افراد و گروه‌های داخل نظام است. از این افراد به نام «ستون پنجم» یاد می‌شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا