رویدادهای داخلی

در گیری میان داعش و طالبان در ننگرهار شش کشته برجا گذاشت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه درگیری میان جنگ‌جویان طالبان و داعش در مربوطات ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار شش نفر کشته شده‌اند. مسوولان محلی می‌گویند که در این درگیری که پنج‌شنبه‌شب گذشته صورت گرفته است، یک عضو داعش و یک فرمانده گروه طالبان با چهار جنگ‌جوی دیگر این گروه کشته شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، روز جمعه، دهم جوزا به روزنامه افغان رادیو گفت که در نتیجه این درگیری که در ساحه «قیلغو» ولسوالی خوگیانی میان دو طرف صورت گرفته، دو جنگ‌جوی گروه طالبان نیز زخم برداشته‌اند.

سخنگوی والی ننگرهار هم‌چنان گفت، ساحاتی که در آن جنگ‌جویان گروه داعش و طالبان باهم درگیر شده‌اند، در تصرف طالبان است. او هم‌چنان گفت که در این درگیری به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

بر اساس معلومات اداره محلی، در نتیجه درگیری که روز پنج‌شنبه در مربوطات ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار میان این دو گروه صورت گرفت ۱۲ عضو گروه داعش کشته شده‌اند.

ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده‌ای فعال بوده است. نیروهای امریکایی حدود دو سال پیش برای نخستین‌ بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کردند. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. مسوولان محلی هم‌چنان گزارش داده‌اند که در نتیجه پرتاب این بمب‌، نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شده‌اند.

از جانب دیگر، گروه داعش و طالبان پیش از این نیز بارها با هم بر سر تصرف مناطق تحت تصرف‌شان درگیر شده‌اند. در مواردی این درگیری‌ها سبب بی‌جاشدن صدها خانواده شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا