رویدادهای داخلی

انفجار موتربمب در کابل ۴ کشته و ۷ زخمی برجای گذاشت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه انفجار یک موتر بمب‌‌گذاری شده در منطقه یکه‌توت از مربوطات ناحیه نهم شهر کابل چهار غیرنظامی کشته شده‌اند. مسوولان در وزارت امور داخله می‌گویند که سه غیرنظامی نیز در این رویداد زخم برداشته‌اند.

بر اساس معلومات وزارت امور داخله، این انفجار ساعت ۸:۴۰ صبح روز جمعه، دهم جوزا زمانی که یک کاروان نیروهای خارجی از این ساحه می‌گذشت، به وقوع پیوست. در این حمله چهار سرباز خارجی نیز زخم برداشته‌اند. یک سخنگوی نیروهای خارجی به رسانه‌ها کشته شدن چهار سرباز  این نیروها را تأیید کرده است. 

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، در گفت‌وگو با روزنامه افغان رادیو احتمال داد که هدف این حمله کاروان نیروهای خارجی بوده است. او در مورد تلفات احتمالی نیروهای خارجی در این رویداد معلومات نداد.

مسوولیت این حمله را گروه طالبان بر عهده گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد که خود را سخنگوی گروه طالبان می‌خواند، در توییتی گفته است که در این حمله ده سرباز خارجی کشته شده‌اند.

شهر کابل روز گذشته نیز شاهد یک حمله انتحاری بود. در این حمله که در برابر دانشگاه نظامی مارشال فهیم در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل انجام شد، شش نفر کشته شدند و دست‌کم شانزده نفر دیگر زخم برداشتند.

حمله روز پنج‌شنبه درست هنگامی رخ داد که محصلین در حال ترک این دانشگاه نظامی بودند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا