رویدادهای داخلی

۲۳ کارمند وزارت داخله به اتهام اختلاس صدها میلیون‌ افغانی از اعاشه پولیس بازداشت شدند

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله از بازداشت ۲۳ کارمند ریاست‌های لوژستیک و مالی این وزارت به اتهام اختلاس ۶۰۰ میلیون افغانی از پول اعاشه پولیس خبر داده است. این بازداشت‌شده‌گان شامل ۹ کارمند ریاست عمومی لوژستیک و ۱۳ کارمند ریاست عموملی وزارت امور داخله می‌شوند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله، به روزنامه افغان رادیو گفت که «حاجی رسا»، رییس یک شرکت خصوصی به نام «شجاع آبدره – خالد شیبک» نیز در پیوند به دست داشتن در این اختلاس بازداشت شده است.

به گفته رحیمی، حارث سراج معین تأمینات وزارت امور داخله و هم‌چنان میرویس جانباز رییس عمومی لوژستیک و نصیراحمد زید رییس عمومی مالی این وزارت در پیوند به این قضیه ممنوع الخروج شده‌اند.

طبق معلومات سخنگوی وزارت امور داخله، بازدشت‌شده‌گان به اختلاس در یک قرارداد گوشت که مربوط اعاشه پولیس در ده ولایت در سال ۱۳۹۷ مالی می‌شود، متهم هستند. او گفت که این افراد بعد از فعالیت مسلکی و اوپراتیفی با شواهد و اسناد گرفتار شده‌اند.

با این حال، رهبری وزارت امور داخله دستور داده است که اتهامات این افراد به صورت جدی بررسی و پی‌گیری شود و پرونده نسبتی آن‌ها به زودی به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شود.

این در حالی است که از وجود فساد در بخش اعاشه پولیس همواره شکایت وجود داشته است. محمداشرف غنی پیشتر این وزارت را قلب فساد در کشور توصیف کرده بود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا