رویدادهای داخلی

مقام‌های امنیتی افغانستان و پاکستان روی مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کردند

افغان رادیو، کابل: مقام‌های بلندپایه امنیتی افغانستان و پاکستان درباره مبارزه با تروریسم، پروسه صلح و هم‌چنان اتصال اقتصادی منطقه‌ای گفت‌وگو کرده‌اند. حمدلله محب مشاور امنیت ملی و مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله در یک سفر رسمی پاکستان رفته‌اند و شام روز سه‌شنبه با قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش این کشور در این مورد گفت‌وگو و دیدار کرده‌اند.

دفتر شورای امنیت ملی در توییتی نوشته است که این دیدار در شهر راولپندی پاکستان صورت گرفته است.

مشاور امنیت ملی و سرپرست وزارت امور داخله در رأس یک هیأت روز سه‌شنبه، هفتم جوزا بنا بر دعوت رییس ارتش پاکستان به این کشور سفر کرده‌اند.

این سفر در حالی انجام می‌شود که روابط کابل و اسلام‌آباد در چند ماه گذشته پر از فراز و فرود بوده است. در این مدت نزدیک به چهاربار مقام‌های سفارت پاکستان در کابل به وزارت امور خارجه احضار شده‌اند و یک بار نیز سفیر افغانستان در پاکستان به کابل فراخوانده شده است. بیش‌تر این احضارها در واکنش به اظهارات مقام‌های پاکستان در خصوص مسایل داخلی افغانستان بوده است.

از جانب دیگر، قرار است که رییس جمهور پس از عید بنا بر دعوت رسمی نخست‌وزیر پاکستان به آن کشور برود. هارون چخانسوری روز دوشنبه در یک نشست خبری هرچند از تاریخ دقیق سفر رییس جمهور معلومات نداد اما گفت که احتمالاً این سفر، پس از عید صورت بگیرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا