رویدادهای داخلی

ظریف به ترامپ: دنبال سلاح‌های هسته‌ای نیستیم

جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز دوشنبه، ششم ثور در واکنش به سخنان تازه رییس‌ جمهور امریکا بر عدم تمایل تهران به داشتن سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

آقای ظریف در برگه توییتر خود نوشت: «آیت‌الله خامنه‌ای مدت‌ها پیش با صدور فتوایی در ممنوعیت تسلیحات هسته‌ای گفت که ما در پی آن‌ها نیستیم.»

وزیر خارجه ایران در ادامه نوشته است: «تروریسم اقتصادی ‘تیم ب’ در حال آسیب‌رساندن به مردم ایران است و تنش در منطقه را بالا می‌برد. این اعمال هستند و نه حرف‌ها که نشان می‌دهند آیا هدف دونالد ترامپ همین بوده است یا نه.»

به گزارش یورونیوز، دونالد ترامپ، رییس‌ جمهور امریکا که در سفر جاپان به سر می‌برد در نشست خبری با تاکید بر این‌که نمی‌خواهد به ایران صدمه‌ای وارد کند خطاب به خبرنگاران گفت: «می‌خواهم این موضوع را شفاف کنیم. ما می‌خواهیم ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد.»

دولت جاپان اعلام کرده‌ است که در حال آماده‌سازی سفر نخست وزیر این کشور به ایران در ماه آینده است. امریکا از میانجی‌گری توکیو استقبال کرده است.

به گزارش یورونیوز، تنش میان ایران و امریکا در هفته‌های اخیر به دنبال تقویت حضور نظامی امریکا در منطقه خاورمیانه وارد مرحله جدیدی شده است. حمله به چهار نفت کش در نزدیکی ساحل امارات عربی متحده و حمله هواپیمایی بی‌سرنشین حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان از دیگر عواملی بوده که بر شدت تنش در روابط بین دو کشور در روزهای اخیر افزوده است.

مقامات تهران به دفعات گفته‌اند که حاضر به مذاکره با آمریکا نیستند و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران مذاکره را «سم مضاعف» خوانده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا