رویدادهای داخلی

بیش از ۱۵۰ مهاجر از دریای اژه گرفتار شدند

با وجود توافق‌نامه مهاجرت میان ترکیه و اتحادیه اروپا، سفر مهاجرین از طریق دریایی اژه به جانب قاره اروپا هم‌چنان ادامه دارد. بر‌اساس گزارش‌ رسانه‌ها، گارد ساحلی یونان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیش از ۱۵۰ تن از مهاجرانی را که از طریق ترکیه به یونان رسیده‌اند، گرفتار کرده است.

براساس گزارش‌ها، در اوج مهاجرت در سال ۲۰۱۵، در بعضی از روزها به تعداد ۷ هزار مهاجر از طریق ترکیه به جزایر یونان می‌رسیدند.

به نقل از دویچه‌وله دری، گارد ساحلی یونان گفته است که در جزیره کوچک نیموس در مجموع الجزایر دودکانسا، صبح روز سه‌شنبه، هفتم جوزا، ۱۷ مهاجر را یافته‌اند. به گفته پولیس یونان، آن‌ها شب سه‌شنبه با یک قایق بادی از حدود ده کیلومتری ساحل ترکیه به حرکت آغاز کرده بودند.

این در حالی است که ۷۵ مهاجر دیگر یک روز قبل به روز دوشنبه در برابر جزایر لیسبوس و فارماکونیسی گرفتار شده بودند. هم‌چنان گارد ساحلی ۸۳ مهاجر دیگر را در برابر شهر بندری اکسانروپولیس یافته است.

گفتنی است که توافق‌نامه مهاجرت میان ترکیه و اتحادیه اروپا در ماه مارچ سال ۲۰۱۶ اجرایی شد. بر‌اساس این توافق‌نامه، همه مهاجرانی که به صورت غیرقانونی از طریق ترکیه به جزایر یونان می‌رسند، باید دوباره به ترکیه برگشتانده شوند. در عوض دولت‌های عضو اتحادیه اروپا مهاجران نیازمند سوری را که در ترکیه به سر می‌برند، می‌پذیرند و مهاجران دیگر را در ترکیه مورد حمایت مالی قرار می‌دهند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا