رویدادهای داخلی

نیروهای امنیت ملی ۲.۵ تن مواد انفجاری را از کابل کشف کردند

افغان رادیو، کابل: نیروهای قطعات ویژه ریاست عمومی امنیت ملی با اجرای یک عملیات «هدفمند» ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرام مواد انفجاری را از مربوطات ولسوالی بگرامی ولایت کابل کشف کرده‌اند. در پیوند به نگه‎داری و انتقال این مقدار مواد انفجاری سه نفر از سوی نیروهای امنیت ملی بازداشت شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی روز سه‌شنبه، هفتم جوزا با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این مواد انفجاری در یک موتر نوع هینو تحت پوشش  مواد ساختمانی (ریگ) در ۵۰ بوری جابه‌جا شده بود. نوعیت این مواد انفجاری «امونیم نایتریت» گفته شده است.

 این ریاست هم‌چنان گفته است که گروه طالبان قصد داشت از این مواد انفجاری برای ساخت ماین و موتربمب‌ها به هدف انجام حمله‌های انتحاری و انفجاری استفاد کند.

ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت‌شده‌گان به نام‌های خوانی فرزند عین‌الله، اول خان فرزند گلاجان و محمدگل فرزند سنگین یاد کرده است.

وزارت امور داخله روز دوشنبه، ششم جوزا اعلام کرد که با کشف و ضبط بیش از یک هزار کیلوگرام مواد مخدر از مربوطات ناحیه نهم شهر کابل از یک رویداد «تروریستی بزرگ» در این شهر جلوگیری کرده است.

از جانب دیگر، شهر کابل در هفته جاری شاهد دو انفجار بود. انفجار نخست در مسجدالتقوا در ناحیه نهم شهر کابل صورت گرفت. در نتیجه آن به شمول مولوی سیمع‌الله ریحان، خطیب این مسجد سه نمازگزار کشته شدند. کابل روز گذشته نیز شاهد یک انفجار ماین جاسازی شده بر یک موتر نوع کاستر حامل کارمندان وزارت حج و اوقاف بود که در نتیجه آن ده نفر زخمی برداشتند. این انفجار در مربوطات ناحیه دوم شهر کابل صورت گرفت.  

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا