رویدادهای داخلی

غنی به وزارت داخله دستور داد تا عاملان قتل هفت عضو یک خانواده را بازداشت کند

افغان رادیو، کابل: ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که به وزارت امور داخله دستور داده شده است تا عاملان قتل هفت عضو یک خانواده را شناسایی، بازداشت و به پنجه قانون بسپارد.

تفنگ‌درانی که شناخته نشدند، یک‌شنبه‌شب گذشته به یک خانه در کارته سخی از مربوطات ناحیه سوم شهر کابل داخل شدند و هفت عضو خانواده را به گلوله بستند. در نتیجه حمله تفنگ‌داران ناشناس دو عضو این خانواده زخمی شده‌اند.

با این حال، در خبرنامه‌ای که از سوی ارگ ریاست جمهوری روز سه‌شنبه، هفتم جوزا نشر شد، گفته شده است که محمداشرف غنی به مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله دستور «جدی» داده است تا عاملان این حمله «وحشیانه» را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد.

خبرنامه افزوده است که رییس جمهور از این رویداد «شدیداً متاثر» شده و عاملان آن را «جنایت‌کاران و افراد قسی‌القلب» توصیف کرده است. او تأکید کرده است که عاملان این رویداد به زودی به جزای اعمال‌شان خواهند رسید.

قتل هفت عضو یک خانواده تاکنون با واکشن‌های زیادی از سوی شهروندان کشور روبه‌رو شده‌ است. شهروندان کشور خواهان شناسایی و مجازات عاملان این رویداد شده‌اند.

تاکنون علت، انگیزه و هم‌چنان عاملان این رویداد مشخص نشده است. سخنگوی پولیس کابل، علت و انگیزه این کشتار را خصومت شخصی می‌خواند. فردوس فرامرز گفته است که این خانواده در گذشته دعوای زمین داشتند و ممکن است که یکی از انگیزه‌های این رویداد، همین مسأله باشد.  

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا