رویدادهای داخلی

 مسوول نظامی داعش برای چپرهار ننگرهار کشته شد

افغان رادیو، کابل: در نتیجه اجرای یک عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی در ننگرهار، مسوول نظامی گروه داعش برای ولسوالی چپرهار این ولایت کشته شده‌ است. هم‌چنان در نتیجه این عملیات که یک‌شنبه‌شب (۵ جوزا) در ساحات «اغزو و داوودزی» ولسوالی چپرهار اجرا شد، ۸ عضو دیگر گروه داعش به شمول یک فرمانده این گروه کشته شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در یک پیام ویدیویی که به رسانه‌ها فرستاده است، از مسوول نظامی گروه داعش برای ولسوالی چپرهار به نام «داکتر بلال» و از فرمانده این گروه به نام «قاری نجیب مشهور به ابوبکر» یاد می‌کند.

خوگیانی هم‌چنان می‌گوید که در این عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی، یک مرکز گروه داعش از بین برده شده است. هم‌چنان مقداری مهمات و تجهیزات نظامی مانند دوربین شب‌بین، ۹ میل کلاشنیکوف، ۵۰ شاجور، بمب‌های دستی، مخابره و سندهای مهم گروه داعش در این مرکز نابود شده است.

سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که در این عملیات به غیرنظامیان و نیروهای امنیت ملی آسیبی نرسیده است.

ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده‌ای فعال بوده است. نیروهای امریکایی حدود دو سال پیش برای نخستین‌ بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کردند. این بمب ۱۰ تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. مسوولان محلی هم‌چنان گزارش داده‌اند که در نتیجه پرتاب این بمب‌، نزدیک به ۹۰ جنگ‌جوی داعش کشته شده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا