رویدادهای داخلی

ساختمان ولسوالی ده‌یک غزنی پس از دو سال به دست دولت افتاد

افغان رادیو، کابل: نیروهای امنیتی مستقر در غزنی با اجرای یک عملیات مشترک روز دوشنبه، ششم جوزا، ساختمان ولسوالی ده‌یک این ولایت را از تصرف طالبان خارج کرده و کنترل آن را به دست گرفتند. بر‌اساس معلومات وزارت دفاع ملی، ساختمان این ولسوالی از دو سال به این سو در تصرف گروه طالبان قرار داشت.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه‌ای گفته است که گروه طالبان در مدت دو سال با گروگان‌گیری مردم «بی‌گناه» از پیش‌روی نیروهای امنیتی و تصرف دوباره ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی جلوگیری می‌کرد.

در همین حال، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به روزنامه افغان رادیو گفت که نیروهای امنیتی پیش از این، پس از حمله تهاجمی گروه طالبان بر این ولسوالی، عقب‌نشینی کرده بودند و این ولسوالی در تصرف گروه طالبان قرار داشت. او هم‌چنان گفت که اداره ولسوالی به یک کندک ارتش ملی در نزدیکی‌های این ولسوالی انتقال یافته بود، اما ارایه خدمات در آن محدود بود.

عارف نوری افزود که در نتیجه عملیات بازپس‌گیری ساختمان ولسوالی ده‌یک به دو طرف جنگ تلفات وارد نشده است. به گفته او، گروه طالبان تنها حدود ده دقیقه در برابر حملات نیروهای امنیتی که از سه استقامت بر این ولسوالی انجام شد، مقاومت و سپس ساختمان ولسوالی را به نیروهای امنیتی واگذار کرد.

سخنگوی والی غزنی گفت که ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس ده‌یک از سوی گروه طالبان تخریب شده است و تلاش می‌شود تا در آینده بازسازی و هم‌چنان کمربندهای امنیتی برای حفاظت آن ایجاد شود.

غزنی در جنوب کشور یکی از ولایات ناآرام است. جنگ‌جویان طالبان بر بخش‌هایی از این ولایت تسلط کامل دارند و در جنگ با نیروهای دولتی به سر می‌برند. از شش ماه به این سو نیروهای افغان و خارجی در حال سرکوب این جنگ‌جویان هستند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا