رویدادهای داخلی

انفجار ماین مقناطیسی در کابل ده زخمی برجا گذاشت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه انفجار یک ماین جاسازی شده در موتر نوع کاستر حامل کارمندان وزارت حج و اوقاف، ده نفر زخمی شده‌اند. این انفجار صبح روز دوشنبه، ششم جوزا، زمانی که شماری از کارمندان این وزارت به سوی محل کارشان می‌رفتند، در ساحه دهن‌باغ از مربوطات ناحیه دوم شهر کابل رخ داد.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، به روزنامه افغان رادیو گفت که این انفجار ناشی از ماین مقناطیسی جاسازی شده در این موتر بوده و در نتیجه آن ده نفر زخمی شده‌اند. به گفته او، زخمیان به شفاخانه انتقال یافته‌‌اند.

 این چهارمین رویداد از نوع انفجار ماین است که در شهر کابل در جریان ماه رمضان صورت می‌گیرد. روز جمعه در نتیجه انفجار یک ماین جاسازی شده در محراب مسجد التقوا در ناحیه نهم شهر کابل سبب کشته شدن مولوی سمیع‌الله ریحان، خطیب این مسجد و سه نفر دیگر شد. هم‌چنان ۱۸ نفر در این رویداد زخم برداشتند. بر همین اساس حمله بر مؤسسه کاونترپارت در شهر نو کابل و انفجار در سرک دارالامان نیز در جریان ماه رمضان به وقوع پیوست که تلفات در پی داشت.

این همه در حالی است که درخواست‌ها برای برقراری آتش‌بس در جریان ماه رمضان به صورت جدی از سوی نهادها و طرف‌های مختلف مطرح شد، اما گروه طالبان آن را رد کرد. تدوام درگیری و وقوع انفجارها در شهر کابل و ولایت‌ها، سازمان ملل متحد را نگران کرده است. دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان در گزارشی اعلام کرد که خشونت‌ها در ماه رمضان و به تبع آن میزان تلفات غیرنظامیان در جریان این ماه افزایش یافته است. این نهاد از طرف‌های درگیر جنگ خواسته است که برای حفاظت غیرنظامیان تلاش کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا