رویدادهای داخلی

۱۰ عضو قطعه‌ی سرخ طالبان در درگیری با نیروهای امنیتی در فاریاب کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در نتیجه‌ی درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی دولت‌آباد ولایت فاریاب ۱۰ عضو قطعه‌ی سرخ گروه طالبان کشته شدند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در خبرنامه‌ای که روز یک‌شنبه، پنجم جوزا نشر کرده، گفته است که در نتیجه این درگیری ۷ عضو دیگر گروه طالبان زخمی شده‌اند. هم‌چنان در خبرنامه آمده است که در این درگیری به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

به نقل از خبرنامه این حمله گروه طالبان پس از چاشت روز شنبه از سمت غرب قریه قوزی‌بای‌قلعه ولسوالی دولت‌آباد بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی به صورت تهاجمی انجام شده است. قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال گفته است که نیروهای امنیتی با محوریت ارتش ملی در برابر حمله تهاجمی گروه طالبان مقاومت کرده و به ضد حمله پرداخته‌اند.

در خبرنامه تصریح شده است که در پی ضد حمله نیروهای امنیتی درگیری آغاز شد که نزدیک به یک ساعت و ۲۰ دقیقه ادامه یافت که در نتیجه آن ۱۷ جنگ‌جوی گروه طالبان که عضو قطعه‌ی سرخ این گروه بوده‌‌اند، کشته و زخمی شده‌اند.

فاریاب در شمال از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. از این ولایت بارها از درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان و هم‌چنان تحمیل تلفات به هر دو طرف گزارش شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا