رویدادهای داخلی

عاملان قتل «مهسا» به ۳۰ سال زندان محکوم شدند

افغان رادیو، کابل: محاکمه‌ی ابتدایی و علنی عاملان اختطاف و قتل «مهسا»ی شش ساله، روز یک‌شنبه پنجم جوزا برگزار شد. هیأت قضایی محکمه ابتدایی پس از شنیدن صورت دعوای سارنوال این پرونده و دفاعیه وکیل مدافع «سجادآقا و روح‌الله» دو متهم این پرونده را از ابتدای روزهای نظارت‌شان به۳۰ سال زندان محکوم کرد.

با این حال، هیأت قضایی تصریح کرد که این حکم ابتدایی است و متهمان می‌توانند در خواست استیناف بدهند. پیش از این شماری از شهروندان خواستار اعدام عاملان قتل مهسا شده بودند، اما هیأت قضایی گفت که این افراد سن ۱۸ ساله‌گی را تکمیل نکرده‌اند و به همین دلیل به اعدام محکوم نشده‌اند.

آدم‌ربایان در ۱۹ حوت سال گذشته، مهسای شش ساله را از مربوطات ناحیه یازدهم شهر کابل ابتدا ربودند و سپس به قتل رساندند. این آدم‌ربایان، پیش از قتل این کودک، برای رهایی او از خانواده‌اش ۳۰۰ هزار دالر مطالبه کرده بودند. پولیس کابل در ۲۴ حوت همین سال، اعلام کرد که دو نفر از عاملان قتل مهسا را بازداشت کرده است. بازداشت‌شده‌گان در همان روز به جرم‌شان در برابر رسانه‌ها اعتراف کردند. پولیس کابل یک روز پس از آن، پرونده قتل مهسا را برای بررسی و رسیده‌گی بیش‌تر به لوی‌سارنوالی فرستاد. اداره لوی‌سارنوالی در ۱۷ حمل سال جاری اعلام کرد که این پرونده را به محکمه سپرده است.

پس از انتشار خبر قتل مهسای شش ساله، رییس جمهور غنی این عمل را «جنایت» خواند و به نهادهای مسوول دستور داد تا عاملان این رویداد را در روشنی قانون مجازات کنند. هم‌زمان با آن، شهروندان کشور نیز نسبت به این قضیه واکنش گسترده نشان دادند و از نهادهای عدلی و قضایی، خواهان تعیین مجازات سنگین برای عاملان قتل این کودک شدند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا