رویدادهای داخلی

دختر و پسر عاشق در غور گلوله‌باران شدند

افغان رادیو، هرات: مقام‌های امنیتی در ولایت غور تأیید می‌کنند که یک دختر و پسر به اتهام دل‌بستن به یک‌دیگر تیرباران شده‌اند.

این دختر و پسر از روستای کاریزک ولسوالی شهرک به روستای مسجد نگار فرار کرده بودند.

روستاهای کاریزک و مسجدنگار زیر تسلط طالبان قرار دارند.

طالبان در یک محکمه صحرایی این دختر و پسر جوان را تیرباران کردند.

سیدضیا حسینی، آمر امنیت فرماندهی پولیس غور با تأیید این خبر می‌گوید که گروه طالبان این دختر و پسر را به اتهام علاقه ‌داشتن به یک‌‌دیگر، طی یک دادگاه صحرایی در محضر عام به گلوله بستند. این دختر و پسر حدوداً ۱۸ تا ۲۰ سال سن داشته‌اند.

هر دو نفر از منطقه‌ی «کاریزک» ولسوالی شهرک به منطقه «مسجد نگار» این ولسوالی فرار کرده بودند که توسط مولوی گل محمد، یکی از فرماندهان طالبان جنگجو در منطقه بازداشت شدند. آمر امنیت فرماندهی پولیس غور اضافه کرده که این دو تن به خواست پدر شوهر دختر از طرف گروه طالبان بازداشت و پس از آن، طی یک محاکمه صحرایی تیرباران شدند.

گزارش پولیس نشان می‌دهد که این دختر و پسر هر کدام نامزد هم داشتند، اما به علت علاقه‌مندی به یک‌‌دیگر از روستای‌شان به یک روستای دیگر در ولسوالی شهرک فرار کرده‌ بودند.

او بیان کرد که مناطق ذکر شده هر دو در کنترل «مخالفین دولت» است، اما اقداماتی برای بازداشت این فرد نام‌‌نهاد طالبان و مسوول این قتل جریان دارد. گزارش شده که خان محمد، یک تن از شاهدان قضیه گفته که پس از آن که خبر فرار این دو دختر و پسر جوان در منطقه پخش شد، شماری از تفنگ‌داران غیر مسوول به کمک پولیس محلی آن منطقه به خانه‌ی پسر رفته و تمام اموال او را همراه با مادرش که حامله بوده با خود برده‌ بودند.

کودک مادر این پسر سقط شده و افراد مسلح او را در مسیر راه رها کردند.

در همین حال، عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور می‌گوید که این رویداد روز دوشنبه، چهارم جوزا در مربوطات ولسوالی شهرک این ولایت به وقوع پیوسته است. او گفت که این ساحه در کنترل گروه طالبان است.

سخنگوی والی غور گفت که «عبدالغفار» و «جان بی‌‌بی» با هم رابطه عاشقانه داشتند.

ولسوالی شهرک در ۱۳۵ کیلومتری شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور واقع است و در برخی از روستاهای آن، گروه طالبان حاکمیت دارد. این ولسوالی از مناطق ناامن این ولایت محسوب می‌گردد.

ولایت غور از جمله ولایت‌هایی است، که بیش‌ترین تفنگ‌داران غیرمسوول در آن فعالیت دارند و دولت طی نزدیک به دو دهه‌ی گذشته تا اکنون نتوانسته بر تمام مناطق این ولایت حاکمیت دایمی داشته باشد.

محاکمه‌ی صحرایی طالبان در غور تازه‌گی ندارد. در گذشته نیز بارها طالبان در مناطق مختلف این ولایت، افرادی که از دید آن‌ها عملی خلاف شریعت انجام داده بودند، در انظار عمومی اعدام کرده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا