رویدادهای داخلی

اتهام ترویج فحشا در ارگ: حکومت خواستار پی‌گیری شد

افغان رادیو، کابل: ارگ ریاست جمهوری به اتهام‌ها و ادعاها در مورد ترویج سیستماتیک فحشا در ارگ ریاست جمهوری واکنش نشان داد و خواهان بررسی این ادعا شده است.

به تازه‌گی اطرافیان محمداشرف غنی «به ترویج سیستماتیک فحشا در ارگ و ادارات و هم‌چنان توزیع پول به نامزدان انتخابات پارلمانی برای نفوذ حکومت در مجلس نماینده‌گان» متهم شده‌اند. این دو اتهام از سوی حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین امنیتی ریاست جمهوری، در گفت‌وگو با تلویزیون خصوصی «خورشید» مطرح و رسانه‌ای شد.

هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری روز یک‌شنبه، پنجم جوزا در یک نشست خبری گفت که ادعای آقای احمدزی بر اساس انگیزه و اغراض شخصی مطرح شده است و باید در این مورد سندهایش را به نهادهای عدلی و قضایی بسپارد. سخنگوی ریاست جمهوری هم‌چنان گفت که گروه حقوقی ریاست جمهوری با لوی‌سارنوالی کار می‌کند تا در این مورد بررسی‌های خود را آغاز کند. او هم‌چنان گفت که احمدزی به جای این‌که با رسانه‌ها صحبت کرده است، سندهایش در مورد ادعای مطرح شده را باید به لوی‌سارنوالی می‌سپرد.

سخنگوی ریاست جمهوری این اتهام‌ها را بارها در این نشست خبری اغراض شخصی توصیف کرد و گفت که برای ارگ مهم است و آن را به صورت جدی بررسی می‌کند. او مدعی شد که حبیب‌الله احمدزی به خاطر از دست دادن کرسی‌اش در مشاوریت رییس جمهور، این ادعاها را مطرح کرده است.

او در عین حال، از سیاسیون کشور خواست که از این موضوع استفاده سیاسی نکنند و سبب تشویش اذهان مردم نشوند.

این در حالی است که شورای نامزدان ریاست جمهوری، سخنان حبیب‌الله احمدزی را تکان‌دهنده توصیف کرده و خواهان تحقیقات مردمی و این ادعا شده است. این شورا که از ۱۲ دسته‌ی انتخاباتی تشکیل شده است، از ارگ ریاست جمهوری خواسته است که باید درباره‌ی مهندسی گسترده انتخابات پارلمانی و فساد مالی و اخلاقی و ادعای مطرح شده در این مورد، پاسخ بدهند.

انتخابات پارلمان سال گذشته در ۲۸و ۲۹ ماه میزان برگزار شد. این انتخابات با مشکلات فنی و هم‌چنان حاشیه‌های زیادی همراه بود و نتایج نهایی آن پس از هفت ماه اعلام شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا