رویدادهای داخلی

پولیس کابل ۴۳ نفر را در پیوند به شلیک‌های هوایی بازداشت کرد

افغان رادیو، کابل: پولیس کابل ۴۳ نفر را در پیوند به شلیک‌های هوایی از ناحیه‌های مختلف این شهر بازداشت کرده است. شماری از باشنده‌گان کابل جمعه‌شب گذشته پس از اعلام پیروزی تیم ملی کرکت در برابر تیم کرکت پاکستان، دست به شلیک‌های هوایی زدند.

این شلیک‌ها که از آن به عنوان «شادیانه» یاد می‌شود، برای لحظاتی آرامش مردم را برهم زد و وحشت را در فضای شهر پراکند. وزارت امور داخله شب گذشته اعلام کرد که به پولیس دستور داده است تا عاملان این شلیک‌های هوایی را شناسایی کند.

وزارت امور داخله امروز شنبه (۴ جوزا) اعلام کرده است که ۴۳ نفر در اتهام به این شلیک‌ها همراه با اسلحه از شهر کابل بازداشت شده‌اند. در خبرنامه این وزارت آمده است که عملیات برای بازداشت این افراد پس از آغاز شلیک‌های هوایی در شهر کابل به مناسبت پیروزی تیم ملی کرکت آغاز شد. وازرت امور داخله گفته است که این شلیک‌ها امنیت روانی باشنده‌گان کابل را صدمه زده و هم‌چنان سبب زخمی شدن شماری از باشنده‌گان پایتخت شده است. وزارت امور داخله در مورد رقم زخمیان چیزی نگفته است.

این وزارت از مردم خواسته است که از انجام چنین اقدامات «غیرمسوولانه» در آینده خودداری کنند. وزارت داخله هشدار داده است، با کسانی که در آینده به شلیک‌های هوایی دست بزنند، برخورد جدی خواهد کرد. به گفته این وزارت، سلاح‌های عاملان چنین رویدادی ضبط و خودشان به پنجه قانون سپرده خواهد شد. وزارت امور داخله به پولیس دستور داده است که در برخورد با عاملان شلیک‌های هوایی هیچ ملاحظه‌ای را رعایت نکند.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اعلام کرده است که در نتیجه شلیک‌های هوایی در این ولایت، سه نفر زخمی شده‌اند. این دفتر گفته است که وضعیت زخمیان وخیم است. دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در مورد کسانی که در پیوند به شلیک‌های هوایی در ننگرهار بازداشت شده‌اند، جزییات نداد، اما گفته است که تلاش‌ها برای بازداشت این افراد جریان دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا