رویدادهای داخلی

شلیک‌های شادیانه پیروزی کرکت ۱۰ نفر را در خوست، کابل و ننگرهار زخمی کرد

افغان رادیو، کابل: در شلیک‌های «شادیانه» برای پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان در برابر پاکستان، دست‌کم ۱۰ نفر در ولایت‌های کابل، خوست و ننگرهار زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، روز شنبه چهارم جوزا، به روزنامه افغان رادیو گفت که وضعیت یکی از زخمیان این رویداد وخیم گزارش شده است. رحیمی هم‌چنان گفت که شش نفر در کابل، سه نفر در ننگرهار و یک نفر در خوست در نتیجه شلیک‌های هوایی زخمی شده‎اند.

شماری از شهروندان کشور جمعه‌شب گذشته در کابل و برخی ولایت‌ها هم‌زمان با اعلام پیروزی تیم ملی کرکت دست به ماشه تفنگ بردند و با شلیک‌های هوایی پیروزی تیم ملی کرکت را جشن گرفتند. شلیک‌های متواتر برای لحظاتی در شهر کابل و دیگر ولایت‌ها سبب برهم زدن آرامش مردم شد. بسیاری از شهروندان کشور از این نوع برخورد و بزرگداشت انتقاد کرده‌اند.

 در همین حال، وزارت امور داخله اعلام کرده است که ۸۸ نفر از کابل، ننگرهار و خوست در پیوند به شلیک‌‌های شادیانه هوایی بازداشت شده‌اند. ۴۳ نفر از کابل، ۳۱ نفر از ننگرهار و ۱۴ نفر دیگر از خوست توسط پولیس گرفتار شده‌اند.

 نصرت رحیمی می‌گوید که از نزد بازداشت شده‌گان سلاح‌های دارای مجوز و غیرمجوز به دست آمده است. او گفت همه سلاح‌ها از جمله مجوزدار و بی مجوز ضبط شده است.

با این حال، سخنگوی وزارت امور داخله از اتخاذ تدابیر تازه برای جلوگیری از شلیک‌های مشابه در آینده خبر داد. او گفت که پس از این هم‌زمان با مناسبت‌هایی که احتمال فیرهای شادیانه در آن می‌رود، نیروهای پولیس در سطح شهر اعزام خواهد شد تا به این ترتیب مانع شلیک‌های هوایی شود. به گفته رحیمی، در صورت نیاز از نیروهای قطعات ویژه نیز در مهار شلیک‌های هوایی کار گرفته می‌شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا