رویدادهای داخلی

 سیل در شش ولایت جان ۲۴ نفر را گرفت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه بارش باران و جاری شدن سیل ناشی از آن در شش ولایت کشور ۲۴ نفر کشته و ۱۱ نفر دیگر زخمی شده‌اند. مسوولان در وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که این شمار از قربانیان در ولایت‌های کابل، هرات، پروان، غور، بامیان و غزنی از دوم ماه جوزا به این سو به ثبت رسیده است.

حشمت‌‌خان بهادری، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، روز شنبه، چهارم جوزا به روزنامه افغان رادیو گفت که در همین زمان ۱۱۶خانه مسکونی به صورت قسمی و ۲۲۱ خانه دیگر به صورت کلی در ولایت‌های یادشده، ویران شده است.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث هم‌چنان گفت که این اداره برای رسیده‌گی فوری به قربانیان وارد عمل شده‌ است. او افزود که در نتیجه جاری شدن سیل در ساحه تایموری ولسوالی شیبر ولایت بامیان، ۵۰۰ نفر گیر مانده بودند که از سوی کمیته مبارزه با حوادث این ولایت نجات یافته‌اند.

بارش نسبتاً بی‌پیشنه برف و باران در زمستان سال گذشته و هم‌چنان جاری شدن سیل و دوام باران در سال جاری در کشور، مرگ‌بار بوده است. بر اساس معلومات وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، در نتیجه جاری شدن سیل، حوادث طبیعی و دیگر پدیده‌های مرتبط به آن بیش از ۲۰۰ نفر در سراسر کشور کشته شده‌اند. شمار زخمیان رویدادهای طبیعی نیز به بالاتر از ۱۵۰ نفر رسیده است. به همین ترتیب هزاران خانه، زمین زراعتی و دکان به صورت کلی یا قسمی تخریب شده‌ است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا