رویدادهای داخلی

وزارت داخله: یک مدعی مشاوریت مجلس سنا به اتهام همکاری با تروریستان بازداشت شد

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد، «حاجی دلاور» که خود را مشاور مجلس سنا معرفی کرده‌ است، به اتهام همکاری با تروریستان از شهر کابل بازداشت شده است.

این وزارت در خبرنامه‌ای گفته است که حاجی دلاور روز پنج‌شنبه، دوم جوزا از سوی پولیس همراه با سندهای جعلی، نمبر پلیت‌های تزویری، سلاح‌های غیرقانونی، هفت صد هزار کلدار پاکستانی، یک واسطه زرهی و یک موتر نوع هایلکس گرفتار شده است.

از جانب دیگر، در عکس‌هایی که از کارت شناسایی و هم‌چنان کارت مخصوص وسایط نقلیه پارکینگ شورای ملی که از نزد حاجی دلاور به دست آمده و توسط وزارت امور داخله نشر شده، نشان می‌دهد که او مشاور مقام «مشرانوجرگه» و باشنده ولایت ننگرهار است.

وزارت امور داخله هرچند به صورت صریح تأیید نکرده است که حاجی دلاور در سمت مشاوریت مقام مجلس سنا کار می‌کرده است یا خیر. اما گفته است که تحقیقات در این مورد جریان دارد.

وزارت داخله کارت شناسایی پاکستانی حاجی دلاور را نیز به نشر رسانده است. او در شناس‌نامه پاکستانی خود به نام جاوید خان یاد شده است.

هم‌چنان پولیس کارت‌های شناسایی گوناگون دیگر از نزد حاجی دلاور به دست آورده که وزارت امور داخله از آن به عنوان اسناد جعلی یاد کرده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله در صحبت با روزنامه افغان رادیو حاجی دلاور را یک فرد جعل‌کار ماهر توصیف کرد که نقش حامی را برای تروریستان بازی می‌کرده است. او گفت که این فرد مدعی مشاوریت چندین جای است اما تاکنون روشن نشده است که از مجلس سنا معاش دریافت می‌‌کرده است یا خیر.

این در حالی پیش از این بارها گزارش‌ها از همکاری برخی نماینده‌گان شورای ملی و کارمندان عالی رتبه دولتی با گروه‌های تروریستی به نشر رسیده است. ویس برمک، وزیر پیشین  امور داخله یک بار در مجلس نماینده‌گان گفته بود که بیش‌تر تروریستان در موترهای شیشه سیاه که اسناد قانونی ندارند، انتقال داده می‌شوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا