رویدادهای داخلی

وزارت داخله: هسته‌ی داعش از بین برده شده است

افغان رادیو، کابل: وزارت امور داخله می‌گوید که هسته گروه داعش در افغانستان از بین برده شده است و تنها شمار اندکی از این گروه در ولایت کنر حضور دارد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، امروز پنج‌شنبه (۲ جوزا) در یک نشست خبری گفت که گروه داعش در میدان‌های نبرد در ولایت‌های فاریاب، جوزجان و ننگرهار شکست خورده است، رهبران این گروه از بین برده شده‌اند و مرکزهایش نیز متلاشی گردیده است. او هم‌چنان اذعان کرد که شمار «اندکی» از جنگ‌جویان مربوط به شاخه‌ی خراسان گروه داعش در ولایت کنر حضور دارد. نصرت رحیمی گفت که برنامه‌ای برای پاک‌سازی این ولایت از حضور گروه داعش نیز در دستور کار قرار دارد.

وزارت امور داخله در حالی از نابودی مراکز گروه داعش و از بین رفتن هسته این گروه در کشور خبر می‌دهد که اخیراً شماری از نهادهای استخباراتی منطقه و جهان از حضور روبه ‌افزایش این گروه در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند.

وزارت امور داخله تهدید گروه داعش را می‌پذیرد. سخنگوی این وزارت گفت که هر «تروریست» می‌تواند تهدید باشد، بدون این که شمار آن در نظر گرفته شود، اما مرکزهای عمده این گروه از بین برده شده است.

از جانب دیگر، نصرت رحیمی می‌گوید که نیروهای پولیس در بیست روز گذشته  ۱۹۰ عملیات را بر مواضع گروه طالبان اجرا کرده‌‌اند. به گفته او، در نتیجه اجرای این عملیات ۸۱۶ نفر به شمول ۲۴ فرمانده این گروه کشته شده‌اند. رحیمی شمار زخمیان گروه طالبان را ۳۱۸ و شمار بازداشت‌شده‌گان این گروه را ۱۶۰ نفر گفت. او در مورد تلفات نیروهای امنیتی در جریان اجرای این عملیات جزییات نداد.

جرایم جنایی کاهش یافته است

سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید که در بیست روز گذشته در مقایسه با زمان مشابه با ماه حمل سال جاری سطح جرایم جنایی ۲۰ درصد کاهش یافته است. نصرت رحیمی هم‌چنان گفت که حلقه مصونیت مجرمان سازمان‌یافته تنگ شده و پولیس در تعقیب آن‌ها قرار دارد.

بر اساس معلومات وزارت امور داخله در بیست روز گذشته، ۵۳۴ رویداد جنایی در کابل و ولایت‌های کشور از سوی پولیس شناسایی و ۶۹۰ نفر در پیوند به آن بازداشت شده‌اند. حدود ۲۴۸ تن از این متهمان از ولایت کابل گرفتار شده‌اند. هم‌چنان ۱۸ تن که به انجام جرایم سازمانی متهم اند، نیز در جمع بازداشت‌شده‌گان‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا