اقتصاد

خوشبینی ها از رشد صنعت و تجارت افغانستان

کابل- افغانستان (افغان رادیو):

خبرنگار: احمد شکیب ظهیر

رییس اتاق تجارت و صنعت افغانستان می گوید که امسال خوشبینی ها نسبت به رشد صنعت و تجارت در کشور افزایش یافته است. شیرباز کمین زاده که در نشست خبریی حضور یافته بود اعلام کرد که امسال وضعیت صنعت و تجارت افغانستان رو به بهبود است. به گفته ی آقای کمین زاده: « رشد صنعت و تجارت امسال نظر به سال های گذشته خود امیدوار کننده است و این مسأله نشان دهنده نزدیکی کشور ما یک گام دیگر به خود بسنده گی می باشد.»

در حالی که نا امنی و نبود فرصت های پشتیبانی از صنعت کاران و تجارت پیشه گان در کشور هنوز هم چالش جدی پنداشته می شود، اما آقای کمین زاده می گوید که سرمایه گذاران افغانستان بیشتر از هر زمان دیگر تلاش کرده اند تا برنامه های وسیع تری برای رشد صنعت و تجارت داشته باشند. آقای کمین زاده می افزاید: « حالا با افتخار گفته می توانیم که ما فعلا در ۳۵ سکتور به خودکفایی رسیده ایم چنانچه تنها در مورد ساختمانی ما ۴۲ نوع مواد ساختمانی را در سراسر کشور تولید می کنیم. حمایت هموطنان از تولیدات داخلی باعث رشد بیشتر صنعت و تجارت در افغانستان گردیده است.»

این خوشبینی ها در حالی مطرح می شود که هنوز هم وضعیت سیاسی در افغانستان، بر وضعیت اقتصادی و روند سرمایه گذاری در کشور سایه افگنده است و بیکاری در کشور هنوز هم به یکی از چالش های اساسی جا خالی کرده است.

Developed by Nethub

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا