رویدادهای داخلی

نُه تن به اتهام تجاوز بر یک قابله در سمنگان بازداشت شدند

افغان رادیو، کابل: نُه نفر در ولایت سمنگان به اتهام تجاوز گروهی بر یک قابله بازداشت شده‌اند.

محمدصدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان، روز سه‌شنبه، ۳۱ ثور به روزنامه افغان رادیو گفت که این افراد متهم‌اند که پنج‌شنبه‌شب گذشته بر یک زن قابله در یک مرکز صحی واقع در روستای آب‌خورک ولسوالی روی‌دواب این ولایت تجاوز کرده‌اند. این خانم در همین مرکز صحی وظیفه اجرا می‌کرده است.

گفته شده است، این گروه که مسلح بوده‌اند، به بهانه بیماری وارد این مرکز صحی شده و بر این خانم قابله در برابر چشم بسته‌گانش تجاوز گروهی کرده‌اند.

سخنگوی والی سمنگان هم‌چنان گفت که پرونده‌ی نُه نفری که از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند، به شهر ایبک، مرکز ولایت سمنگان انتقال یافته است. به گفته‌ی او، این پرونده از سوی سارنوالی استیناف ولایت سمنگان بررسی می‌شود و عاملان به پنجه قانون سپرده خواهند شد. او گفت که تأکید حکومت محلی بر رسیده‌گی جدی به این قضیه است.

محمدصدیق عزیزی توضیح داد که شماری از این افراد متهم‌اند که در تجاوز مستقیماً نقش داشته‌اند و شماری از آن‌ها نیز به زمینه‌سازی برای این رویداد متهم‌اند.

سخنگوی والی سمنگان، بازداشت‌شده‌گان را افراد «بی‌کار، ول‌گرد و مخل امن و نظم جامعه» توصیف کرد که به گفته او در سن‌های مختلف قرار دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا