رویدادهای داخلی

حوثی‌های یمن یک «انبار سلاح» در عربستان را هدف حمله قرار دادند

یک شبکه تلویزیونی متعلق به حوثی‌های یمن روز سه‌شنبه اعلام کرده است که این گروه یک «انبار سلاح» در عربستان سعود را هدف حمله قرار داده‌ است. یورونیوز به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داده است که این حمله با استفاده از یک هواپیمای بی‌سرنشین در فرودگان نجران عربستان سعودی انجام شده است. شبکه تلویزیونی المسیره که متعلق به حوثی‌ها است، گفته است که پس از حمله، شعله‌های آتش در این انبار سلاح زبانه کشیده است.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی وقوع این حمله را تأیید کرده است. این ائتلاف اما گفته است که حمله با استفاده از هواپیمای بی‌سرنشین به یک «تأسیسات غیرنظامی» در ولایت نجران عربستان سعودی انجام شده است. در باره تلفات این حمله تا هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

یک روز پیش از این گزارش شده بود که حوثی‌های یمن دو موشک را به سوی مکه در عربستان سعودی شلیک کرده‌اند. سفارت عربستان سعودی در واشنگتن گفته است که این موشک‌ها توسط سامانه ضد هوایی این کشور در آسمان مکه، ره‌گیری و منهدم شده است.

حوثی‌های یمن این گزارش را تکذیب کرده‌اند. این گروه گفته است که عربستان سعودی تلاش می‌کند با طرح این گونه اتهامات، برای تهاجم خود به مردم یمن، حمایت جلب کند.

پیش از این حوثی‌های یمن با هواپیمای بی‌سرنشین به تأسیسات شرکت نفتی «آرامگو» در عربستان سعودی حمله کرده بودند. ریاض گفته است که این حمله به دستور ایران انجام شده است. در پی این حمله تأسیسات خطوط انتقال نفت از شرق عربستان به بندر «ینبع» در ساحل دریای سرخ، تعطیل شده است.

حوثی‌های یمن اعلام کرده‌اند که حمله به این تأسیسات نفتی شروع حمله این گروه به «۳۰۰ هدف حیاتی» در عربستان سعودی و امارات متحده عربی است. این خبر روز یک‌شنبه همین هفته توسط خبرگزاری «سبا» که نزدیک به حوثی‌ها است، همگانی شده است. به گزارش این خبرگزاری، این اهداف شامل مقرهای فرماندهی، پایگاه‌ها و تأسیسات نظامی در خاک این دو کشور می‌شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا