رویدادهای داخلی

گروهی از انجنیران معدن طالبان در غزنی کشته شدند

افغان رادیو، کابل: در نتیجه حمله هوایی نیروهای امنیتی در مربوطات شهر غزنی، گروهی از انجنیران معدن طالبان کشته شده‌اند. مسوولان محلی می‌گویند که این گروه از انجنیران طالبان برای شناسایی و استخراج معادن به ولسوالی واغظ این ولایت انتقال داده می‌شدند که پیش از رسیدن به هدف، از بین برده شده‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، روز دوشنبه، ۳۰ ثور، به روزنامه افغان رادیو گفت که این حمله هوایی از سوی نیروهای امنیتی در ساحه «داش‌های خشت آرزو و قریه منگور» از مربوطات شهر غزنی انجام شده و در آن یک گروه ۱۶ نفری مربوط به گروه طالبان هدف قرار گرفته است. او گفت که در این رویداد نزدیک به ۱۵ نفر کشته شده‌اند که شماری از انجنیران معدن گروه طالبان نیز شامل آن‌ها هستند.

آقای نوری هرچند در مورد شمار کشته‌گان و هویت انجنیران معدن گروه طالبان جزییات نداد، اما گفت که این انجنیران از ولایت‌های دیگر برای استخراج معادن به غزنی آورده شده بودند. عارف نوری هم‌چنان گفت که تاکنون مشخص نشده است که این انجنیران افغان بوده‌اند یا خیر. به گفته نوری، از میان گروه ۱۶ نفری طالبان که هدف حمله هوایی قرار گرفته‌اند، پنج نفر از افراد «طیب عمر و ابوبکر» از فرماندهان گروه طالبان نیز کشته شده‌اند.

براساس معلومات اداره محلی غزنی، گروه طالبان در تلاش تأمین منابع اقتصادی خود از طریق استخراج معادنی که نیاز به ماشینری پیش‌رفته ندارد، می‌باشند. سخنگوی والی غزنی گفت که تاکنون نوعیت معدن مورد هدف گروه طالبان در ولسوالی واغظ به صورت مشخص معلوم نشده است.

از جانب دیگر، عارف نوری می‌گوید که در جریان یک شبانه‌روز گذشته در نتیجه حمله‌های هوایی و عملیات نیروهای امنیتی در مرکز و ولسوالی‌های اندر، قره‌باغ و ده‌یک ولایت غزنی ۱۳ عضو دیگر گروه طالبان به شمول سه پاکستانی کشته شده‌اند.

غزنی یکی از ولایت‌های ناامن در جنوب به شمار می‌رود. براساس معلومات منابع محلی، گروه طالبان در این ولایت در تلاش استخراج معادن برای تقویت سرچشمه‌های اقتصادی‌شان هستند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا