رویدادهای داخلی

ترامپ: اگر ایران قصد جنگ دارد، رسماً کارش تمام است

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، در توییتی هشدار داده است که اگر ایران قصد جنگ دارد، رسماً کارش تمام است. ترامپ این توییت را لحظاتی پس از برخورد راکت «کاتیوشا» در حدود یک‌ونیم کیلومتری سفارت امریکا در بغداد، پایتخت عراق، منتشر کرد.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که یک راکت شامگاه یک‌شنبه به وقت محلی عراق در منطقه سبز شهر بغداد اصابت کرده است. در این منطقه به شدت محافظت‌شده، شماری از ادارات دولتی عراق و سفارت‌خانه‌های بعضی از کشورها از جمله امریکا موقعیت دارد. این راکت تلفاتی در پی نداشته است.

هشدار توییتری رییس جمهور امریکا به ایران لحظاتی پس از برخورد این راکت در نزدیکی سفارت این کشور در بغداد منتشر شد. ترامپ در این توییت بدون اشاره به این حادثه، گفت که اگر ایران قصد جنگ دارد، رسماً کارش تمام است. او در ادامه این توییت خطاب به ایران نوشت که «هیچ وقت امریکا را تهدید نکن.»

رییس جمهور امریکا به دنبال این پست توییتری، در گفت‌وگویی با شبکه خبری «فاکس»، گفت که امریکا قصد جنگ با ایران ندارد اما به این کشور اجازه هم نمی‌دهد تا به سلاح هسته‌ای دست یابد.

طی هفته‌های اخیر تنش‌ها میان امریکا و ایران در منطقه تشدید شده است. امریکا سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی شامل کرده است. ایران در مقابل، ستاد فرماندهی مرکزی امریکا یا «سنتکام» را تروریستی خوانده است.

امریکا در پی برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، اعلام کرد که نشانه‌هایی از تهدیدات جدی رژیم ایران را در برابر منافع امریکا و متحدان خود در منطقه مشاهده کرده است. این کشور به تازه‌گی کشتی جنگی، بمب‌افکن و سرباز به خاورمیانه فرستاده است. امریکا هدف از این آرایش نظامی را مهار «تهدیداتی» عنوان کرده است که از سوی ایران علیه منافع این کشور و متحدانش وجود دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا