رویدادهای داخلی

افطاری شام‌ یک‌شنبه پولیس در دوغ‌آباد کابل خونین بود

افغان رادیو، کابل: جنگ‌جویان گروه طالبان شام‌ یک‌شنبه، ۲۹ ثور،  بر یک پاسگاه پولیس در منطقه دوغ‌آباد شهر کابل حمله کردند. در این حمله سه نیروی پولیس کشته و سه پولیس دیگر زخمی شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، به روزنامه افغان رادیو می‌گوید که حمله هنگامی انجام شده است که نیروهای امنیتی مستقر در این پاسگاه مصروف گشت‌زنی، گزاردن نماز و صرف افطاری بوده‌اند. به گفته او، دو نیروی پولیس در هنگام گزاردن نماز و یک نیروی پولیس دیگر در جریان پهره‌داری کشته شده‌اند. هم‌چنان سه نیروی پولیس دیگر که مصروف صرف افطاری بوده‌اند، در این حمله زخمی‌ شده‌اند.

سخنگوی پولیس کابل گفت که عاملان این رویداد پس از حمله بر پاسگاه نیروهای امنیتی، از ساحه فرار کرده و تحقیقات در این مورد جریان دارد.

مسوولیت این حمله را گروه طالبان بر‌عهده گرفته است. این گروه مدعی شده‌اند که بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه دوغ‌آباد از مربوطات ناحیه یازدهم شهر کابل حمله کرده و ۸ سرباز پولیس را کشته‌اند. این در حالی است که منطقه دوغ‌آباد در مربوطات ناحیه هفتم شهر کابل موقعیت دارد.

در جریان حدود یک هفته این دومین حمله گروه طالبان است که بر پاسگاه نیروهای امنیتی در پایتخت انجام می‌شود. گروهی از مهاجمان تفنگ‌دار چند روز پیش بر یک پاسگاه موقت نیروهای محافظت عامه در ساحه پلچرخی کابل حمله کردند. در این حمله چهار سرباز محافظت عامه کشته شدند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا