اقتصاد

آغاز کمک های افطاری به دانشجویان خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل

کابل- افغانستان (افغان رادیو):

خبرنگار: شاکر سنگی

سفارت امارات متحد عربی به ادامه ی همکاری های سخاوتمندانه اش با شهروندان افغانستان در این رمضان تصمیم گرفته تا ۱۰۰۰ دانشجوی خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل را زیر پوشش برنامه ی افطاری خود قرار دهد. این برنامه که دیروز آغاز گردید قرار است تا اخیر رمضان ادامه یابد. محمد اضغر میهنیار، مدیر خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل می گوید: «این برنامه گام ارزنده است و امیدواریم که حکومت امارات متحد عربی در عرصه های بنیادی دیگری که با حکومت افغانستان از پیش تفاهم کرده را نیز نهادینه بسازد. این برنامه ۱۰۰۰ دانشجو را تا آخر رمضان پوشش خواهد داد.»

در همین حال دانشجویانی که از این برنامه مستفید شده اند، با سپاسگذاری از سفارت امارات متحد عربی در کابل خواهان گسترش این کمک ها در سراسر کشور برای دانشجویان هستند. محمود جمیلی، یکی از دانشجویان می گوید: «برنامه ی افطاری که از سوی سفارت امارات متحد عربی تدارک دیده شده گام ارزنده است و ما امیدوار هستیم که کمک های دولت امارات متحد عربی به سایر ولایت های کشور و به دیگر دانشجویان نیز توسعه یابد. امارات متحد عربی به حیث کشور دوست و برادر در تمامی عرصه ها با ما همکاری های زیادی داشته است.»

امارات متحد عربی یکی از کشورهای مهم و راهبردی در میان جهان عرب پنداشته می شود که در بخش های گونه گون همکار خوب برای افغانستان پنداشته می شود. از پیش رییس جمهور غنی و شاه امارات با امضای چندین تفاهمنامه در بخش های توسعه یی مشمول معادن، آموزش و پرورش انرژی و بخش های دیگر قرار است سرمایه گذاری های هنگفتی را به مردم افغانستان انجام دهد. در همین حال شهروندان افغانستان خواهان تطبیق بی درنگ این تعهدات از سوی حکومت امارات متحد عربی هستند.

Developed by Nethub

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا