رویدادهای داخلی

طالبان امسال زمین‌های بیش‌تری را در بادغیس تریاک کاشته‌اند

افغان رادیو، هرات: گروه طالبان در سال روان زمین‌های زراعتی وسیعی را در بادغیس برای کشت تریاک اختصاص داده‌اند و پیش‌بینی شده برداشت فراوانی داشته باشند.

این گروه هم اکنون در بسیاری از مناطق بادغیس در حال نیش‌زدن تریاک و آماده کردن آن برای برداشت حاصل هستند.

عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس گفت: طالبان امسال به تناسب سال‌های پیش، به گونه گسترده‌تری در این ولایت کشت تریاک داشته و در چندین نقطه روی زمین‌ها مصروف کار اند.

طبق اطلاعاتی که او در دست داشت، طالبان در بالامرغاب بیش‌ترین زمین‌ها را تحت کشت تریاک دارد و ولسوالی‌های آب‌کمری، قادس و مقر هم این محصول در حال پرورش است.

ولسوالی‌هایی که رییس شورای ولایتی بادغیس آن‌ها را مزارع کشت تریاک طالبان عنوان کرد، امسال مناطق جنگی بوده‌اند و هنوز هم میدان تنش میان دولت و این گروه هستند.

بالامرغاب دو ماه شاهد جنگ نفس‌گیر و خونین و طولانی‌ترین جنگ سالیان اخیر در غرب کشور بود و مقر و آب‌کمری هم صحنه نبردهای سنگین بودند.

آن گونه که گفته می‌شود، امسال همه‌چیز برای طالبان در بادغیس خوب پیش رفته و به بیان آقای بیگ، بارنده‌گی‌ها هم زمین‌های تریاک این گروه را پُربار کرده و محصول زیادی را برداشت خواهند کرد.

او افزود هر گاه که طالبان حاصل تریاک بیش‌تری داشتند، جنگ بیش‌تری را هم به راه می‌انداختند و پیش‌بینی می‌شود امسال تنور جنگ بادغیس داغ باشد.

در سال روان به جز بادغیس، از دیگر مناطق غرب کشور هم گزارش شده طالبان به صورت گسترده تریاک کشت کرده‌اند.

این گروه حملاتش در فراه را کاهش داده و گفته شده است که افرادش مصروف کار در زمین‌های تریاک هستند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا