رویدادهای داخلی

دو ماین‌گذار گروه طالبان در ننگرهار بازداشت شدند

افغان رادیو، کابل: نیروهای قطعات خاص پولیس با اجرای یک عملیات هدفمند دو ماین‌گذار گروه طالبان را به اتهام جاسازی ماین‌های کنار جاده‌ای در ولایت ننگرهار بازداشت کرده‌اند. وزارت امور داخله در خبرنامه‌ای گفته است که این ماین‌گذاران گروه طالبان قاری جاوید و نعمت‌الله نام دارند و از ناحیه چهارم شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار بازداشت شده‌اند.

به نقل از خبرنامه، قاری جاوید و نعمت‌الله در طراحی و سازمان‌دهی حمله‌های هراس‌افگنانه و جاسازی ماین‌های کنار جاده‌ای در این ولایت نقش داشته است. از نزد بازداشت‌شده‌گان مقداری مهمات نظامی نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

این دو ماین‌گذار در حالی از شهر جلال‌آباد بازداشت می‌شوند که در چند روز اخیر این شهر شاهد افزایش انفجار ماین‌های جاسازی شده در کنار جاده بوده است. در بیش‌تر این انفجارها غیرنظامیان هدف قرار گرفته است. پیش‌تر دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما نسبت به افزایش انفجارهای ماین‌های جاسازی شده در کنار جاده و تلفات غیرنظامیان ناشی از آن در ولایت ننگرهار ابراز نگرانی کرده بود.

یک خبر دیگر از ولایت ننگرهار می‌رساند که پنج جنگ‌جوی گروه طالبان به شمول یک فرمانده آن‌ها در نتیجه یک عملیات نیروهای امنیت ملی در ولسوالی خوگیانی این ولایت کشته شده‌اند. دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این عملیات شنبه‌شب گذشته در مربوطات ولسوالی خوگیانی اجرا شده است. به نقل از خبرنامه، در جریان این عملیات مقداری از مهمات نظامی گروه طالبان که شامل سلاح‌های پاکستانی نیز می‌شود، به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا