رویدادهای داخلی

در تخار هم ارایه‌ی خدمات مخابراتی در شب متوقف شد

افغان رادیو، کابل: مسوولان محلی در ولایت تخار تأیید می‌کنند که به دلیل تهدید گروه طالبان، فعالیت شبانه‌ی شبکه‌های مخابراتی متوقف شده است.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، روز یک‌شنبه، بیست‌ونهم ثور به روزنامه افغان رادیو گفت، والی این ولایت طی یک جلسه با مسوولان محلی و شرکت‌های مخابراتی از آن‌ها خواسته است که فعالیت‌ شبانه‌ی‌شان را از سر بگیرند. به گفته جواد هجری، در بخش‌هایی از ولایت تخار توقف شبانه خدمات مخابراتی رفع شده است و مسوولان محلی تلاش می‌کنند تا در هم‌آهنگی با نهادهای مربوط محدودیت فعالیت شرکت‌های مخابراتی را به صورت کلی رفع کنند.

بر اساس منابع محلی، فعالیت شبانه‌ی شبکه‌های مخابراتی از دو شب به این‌سو، به دلیل تهدید گروه طالبان متوقف شده است.

ولایت تخار در شمال کشور در این اواخر شاهد ناامنی و درگیری میان جنگ‌جویان گروه طالبان و نیروهای امنیتی بوده است. این ولایت در همسایه‌گی بغلان و کندز قرار دارد و از ولایت‌های مرزی به شمار می‌رود. مسوولان محلی ولایت تخار می‌گویند که جنگ‌جویان گروه طالبان از ولایت‌های کندز و بغلان وارد این ولایت می‌شوند و دست به ناامن‌سازی این ولایت می‌زنند.

گروه طالبان در برخی از ساحات تحت کنترل خود، فعالیت شبکه‌های مخابراتی را متوقف کرده است. شبکه‌های مخابراتی غیردولتی در ولایت کندز در همسایه‌گی تخار نیز بیش از دو سال می‌شود که متوقف است. عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز به روزنامه افغان رادیو، گفت که تنها شبکه مخابراتی سلام خدمات بیست‌وچهار ساعته دارد و سایر شبکه‌ها فعالیت شبانه نمی‌کنند.

توقف شبانه‌ی خدمات مخابراتی در ولایت‌های کندز و تخار برای باشنده‌گان این ولایت‌ها مشکل‌های کلانی آفریده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا