رویدادهای داخلی

درگیری میان تفنگ‌داران غیرمسوول در تخار نُه کشته بر جا گذاشت

افغان رادیو، کابل: در نتیجه‌ی درگیری میان دو فرمانده تفنگ‌داران غیر مسوول در ولسوالی رستاق ولایت تخار نُه نفر کشته شده‌اند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، به روزنامه افغان رادیو گفت که در این درگیری شَش نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته آقای هجری، این درگیری حوالی ساعت پنج شام روز شنبه (۲۸ ثور) میان «محمد» و «صدیق» دو فرمانده تفنگ‌داران غیرمسوول به وقوع پیوسته و تا ناوقت‌های شنبه‌شب ادامه یافته است. جواد هجری می‌گوید که محمد و سه نفر از افراد تحت امرش در میان کشته‌گان‌اند. باقی کشته‌گان از افراد مربوط صدیق و باشنده‌گان ولسوالی رستاق می‌باشند. او هم‌چنان گفت که نیروهای امنیتی به محل رویداد رسیده‌اند و وضعیت در کنترل‌شان قرار دارد. 

سخنگوی والی تخار از دو طرف درگیر به عنوان تفنگ‌داران غیرمسوول یاد کرد که از گذشته میان‌شان نزاع وجود داشته است. بر اساس معلومات آقای هجری، محمد از تفنگ‌داران غیرمسوولی است که پیش از این، مردم بارها از او شکایت کرده‌‌اند و او تحت پی‌گیرد پولیس قرار داشت. هجری گفت که محمد به انجام قتل و دزدی متهم شناخته شده است.

تخار در حوزه شمال‌‌شرق، از ولایت‌های نسبتاً ناامن به شمار می‌رود. افزون بر جنگ‌جویان گروه طالبان، سهم تفنگ‌داران غیرمسوول نیز در ناامن‌سازی این ولایت برجسته خوانده می‌شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا