رویدادهای داخلی

رییس جمهور امریکا: امیدوارم با ایران وارد جنگ نشویم

دونالد ترمپ، رییس‌ جمهور امریکا، اظهار امیدواری کرده است که با ایران وارد جنگ نشود.

آقای ترمپ روز پنج‌شنبه، ۲۶ ثور، در مراسم استقبال از همتای سویسی خود، به خبرنگاران در مورد تنش‌ها میان ایران و امریکا پاسخ داده است. به گزارش یورونیوز، دونالد ترمپ، در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید: «آیا در حال ورود به یک جنگ با ایران هستیم؟» پاسخ داد: «امیدوارم این‌طور نباشد.»

آقای ترمپ هم‌چنان گفته است که با همتای سویسی‌اش در خصوص موضوعاتی چون ونزوئلا، مسایل خاورمیانه و مسأله ایران گفت‌وگو خواهد کرد.

رییس جمهوری امریکا روز چهارشنبه هفته گذشته در توییتی ابراز اطمینان کرده بود که ایران به زودی با امریکا وارد مذاکره خواهد شد.

با این حال، روزنامه نیویورک تایمز از وجود اختلاف میان دونالد ترمپ و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در مورد مسأله ایران خبر داده است. به گفته این رسانه امریکایی، در حالی‌ که ترمپ خواهان اجتناب از درگیری نظامی با ایران است، جان بولتون از رویکرد رییس جمهور امریکا در این موضوع ناخرسند است.

روابط پرتنش واشنگتن و تهران از هفته گذشته با نزدیک شدن به مرز درگیری بسیار نگران‌کننده‌تر شده است. این تنش‌ها پس از لغو معافیت‌های نفتی اعمال شده از سوی واشنگتن و تلاش امریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران بالا گرفت و سپس هم‌زمان با سالگرد خروج یک‌جانبه امریکا از برجام، با اعلام کاهش تعهدات تهران نسبت به برخی از بندهای توافق‌نامه هسته‌ای، وارد مرحله تازه‌ای شد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا