ورزشی

خداحافظی آقای عضلات افغانستان به خاطرعدم همکاری حکومت با ورزش

یاسن قادر عضو تیم ملی پرورش اندام و آقای عضلات افغانستان بخاطرعدم همکاری حکومت در قسمت ویزه از ورزش خدا حافظی کرد.


به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)یاسین قادری عضو تیم ملی پرورش اندام و آقای عضلات افغانستان در صفحه فیسبوک خود نوشته است تا زمانیکه مشکلات ویزه ام حل نگردیده از روی استیج مسابقات کنار می‌روم و از ورزش وداع میکنم.

 قادری اظهارداشت: سه سال می‌شود که با مشکلات ویزه مبارزه می‌نمایم و به همین دلیل در چندین مسابقه بزرگ اشتراک کرده نتوانستم متاسفانه دولت هم هیچ توجه یی در این مورد نکرده و نمی‌کند در این مدت هیچ دروازه یی نمانده که من رفته باشم اما به هر دروازه یی که داخل شدم نا امید برگشتم.

وی افزود: در تمام جریان آمادگی مسابقات ام روزانه در کنار تمرینات یک جلسه تمرین ام به دنبال ویزه بودم که سختی گرفتن ویزه از سختی رژیم و تمرینات کرده فشار زیادتر بلای روح و روانم وارد می‌کرد.

عضو تیم ملی  پرورش اندام کشور گفت:‌  ماهانه (۱۰۰۰) افغانی معاش را از طرف دولت قبول کردم رفتن به مسابقات را از پول شخصی قبول کردم درد های زیادی را متحمل شدم صرف به خاطری سر بلندی افغانستان عزیز و خوشی هموطنان غم دیده ام اما دولت بی کفایت در مقابل یک ویزه برایم نمی گرفت.

این وزرشکار خاطر نشان ساخت:  در مسابقات حرفه یی فدراسیون جهانی (آی آف بی بی پرو لیگ) که من شرکت کرده می‌توانم سالانه در حدود پانزده مسابقه حرفه یی برگزار می‌گردد که از جمله یازده مسابقه آن در امریکا دو مسابقه در کانادا و دو مسابقه در آوروپا می‌باشد که گرفتن ویزه این کشور ها به حمایت دولت کاری پنج روزه اما بدون حمایت دولت مشکل نه بلکه ناممکن است.

قادری یادآورشد:  اگر وطن فروشی کنم کشور های امارات و هندوستان برایم پولی گزافی میدهند تا زیر بیرق آن ها مسابقه نمایم و تمام هماهنگی مسابقات و ویزه را بدون قید و شرط برایم انجام میدهند و من نیز به آرزو هایم میرسم اما غیرت افغانی و محبت هموطنان رنجدیده ام این اجازه را برایم نمیدهد.

وی گفت:  تمام جوانی و زندگی ام را فدای عشقم (ورزش) کردم اما بی حاصل شد امروز درک کردم که چی اشتباهی بزرگی را متقبل شده ام که اصلاً جبران نمی‌شود اگر در این مدت شانزده سال که مصروف ورزش بود تجارت ام را توسعه می بخشیدم شاید امروز یک تن از ورزشکاران مشهور افغانستان نه بلکه یک تن از تاجران مشهور کشورم می بودم.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا