رویدادهای داخلی

امسال ۱۰ هزار تن شفتالو در ننگرهار تولید شده است

افغان رادیو، کابل: در سال روان در ولایت ننگرهار ده هزار تن شفتالو تولید شده است. دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اعلام کرده است که ارزش مجموعی حاصلات شفتالو به ۵۰۰ میلیون افغانی رسیده است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، روز شنبه، بیست‌وهشتم ثور به روزنامه افغان رادیو گفت که در سال جاری باغ‌های تازه شفتالو در پنج هزار جریب زمین در مربوطات ولایت ننگرهار ساخته شده و این مقدار محصولات از همین باغ‌ها به دست آمده است. 

خوگیانی ایجاد باغ‌های جدید شفتالو را در افزایش تولیدات این میوه مؤثر عنوان کرد. او گفت که با ایجاد این باغ‌ها، زمینه کار برای ده‌ها نفر فراهم شده است.

این در حالی است که فصل جمع‌آوری محصولات شفتالو در ولایت ننگرهار پایان نیافته است.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در خبرنامه‌ای به نقل از رحمت‌گل سیرت، رییس پروژه ملی باغداری زون شرق کشور گفته است که که ۱۱ هزار جریب زمین در زون شرق کشور برای ایجاد باغ‌های شفتالو، زردآلو، مالته، بادام، انگور و دیگر میوه‌ها اختصاص داده شده است. او هم‎‌چنان گفته است که ایجاد این باغ‌ها در افزایش حاصلات نقش عمده داشته است.

ننگرهار در شرق کشور یکی از ولایت‌های گرم‌سیر است. این ولایت، به «ننگرهار همیشه‌بهار» نیز شهرت دارد. وضعیت جوی این ولایت برای رشد انواع میوه‌ها، مناسب خوانده شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا