رویدادهای داخلی

ازدواج هم‌جنس‌گرایان در تایوان قانونی شد

مجلس نماینده‌گان تایوان روز جمعه به قانونی شدن ازدواج هم‌جنس‌گرایان در این کشور رأی مثبت داد. به این ترتیب، تایوان اولین کشور آسیاسی است که ازدواج هم‌جنس‌گرایان را به رسمیت شناخته است. دادگاه قانون اساسی این کشور دو سال پیش با ازدواج هم‌جنس‌گرایان موافقت کرده بود.

یورونیوز گزارش داده است که نمایندگان مجلس تایوان قانونی را تصویب کرده‌اند که بر اساس آن زوج‌های هم‌جنس‌گرا قادر خواهند بود تا پیمان ازدواج دایم منعقد و ازدواج خود را به طور رسمی ثبت کنند. هم‌زمان بسیاری از طرفداران قانونی شدن ازدواج هم‌جنس‌گرایان در تایوان با هدف حمایت از نماینده‌گان همسو، با وجود بارش سنگین باران روز جمعه، در مقابل ساختمان مجلس این کشور تجمع کرده بودند.

طبق گزارش یورونیوز، دادگاه قانون اساسی تایوان در ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی با صدور حکمی خواستار توقف اعمال تفسیر مخالفت قانون اساسی با ازدواج هم‌جنس‌گرایان شده بود. بر پایه این حکم، به دولت تا روز ۲۴ ماه می سال ۲۰۱۹ مهلت داده شده بود که ازدواج هم‌جنس‌گرایان را قانونی کند.

پیش از این از تصمیم قانونی کردن ازدواج هم‌جنس‌گرایان در تایوان انتقاد شده است. مجلس نماینده‌گان این کشور به رغم این انتقادات، به این ازدواج رأی مثبت داده است. این کار هم‌زمان با روز جهانی هوموفوبیا (مبارزه با دگرباش‌هراسی) انجام شده است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا