پس از ۱۳ سال چهار مکتب در ارغنداب زابل به روی دانش‌آموزان باز شد

افغان رادیو، کابل: دروازه چهار مکتب ابتدایی پس از سیزده سال توقف در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل به روی دانش‌آموزان باز شد. مسوولان محلی می‌گویند که در سیزده سال گذشته دانش‌آموزان به این مکتب‌ها دست‎رسی نداشتند و دروازه آن‎ها به دلایل امنیتی به روی دانش‎آموزان بسته بوده است.

گل اسلام سیال، سخنگوی والی زابل، روز جمعه، بیست‌وهفتم ثور در صحبت با روزنامه افغان رادیو، گفت که این چهار مکتب در نتیجه‌ی تلاش‎های مشترک بزرگان قومی، اداره محلی و ریاست معارف ولایت زابل باز شده است. سیال از این مکتب‎های ابتدایی به نام‎های، خوزانگی، لندی، موسی‎خیل و سلیمان‎خیل یاد کرد.

سخنگوی والی زابل هم‎چنان گفت که در این مکاتب حدود ۷۲۰ دانش‌آموز درس می‎خوانند و اداره محلی در تلاش است تا امکانات فراگیری درس را برای این دانش‎آموزان فراهم کند.

سخنگوی والی زابل وضعیت معارف در این ولایت را رو به بهبود توصیف کرد و گفت که معلوماتی مبنی بر مسدودیت مکتب‌ها در ولسوالی‌های این ولایت وجود ندارد.

زابل یکی از ولایت‌های ناآرام در جنوب کشور است. گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت دارد. دانش‌آموزانی که در مناطق زیر کنترل گروه طالبان زنده‌گی می‌کنند، در مواردی به دلیل تهدید این گروه از رفتن به مکتب‌ها بازمانده‌اند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن